Jste zde


Jak se vyrábí šperky z pryskyřice, kde se zalévají květy?
Esoterika.cz

Výroba šperků z pryskyřice, ve kterých jsou zalité květiny, je proces, který vyžaduje trpělivost a jistou dávku jemnosti. Pryskyřice je průhledná látka, která po zaschnutí tvrdne a vytváří trvanlivý, sklovitý povrch, ideální pro záchranu drobných kousků přírody jako jsou květiny. Jak si je vyrobit?

Materiály a nástroje

  • Epoxidová pryskyřice a tvrdidlo
  • Formy pro šperky (silikonové nebo plastové)
  • Květiny
  • Pinzeta
  • Ochranné rukavice
  • Prkénko nebo podložka, která je voděodolná
  • Hůlky na míchání
  • Chirurgická ocel na usazení šperku (kroužky, závěsy, řetízky, atd.)

PostupSběr květin: Výběr kvítků je individuální, někdy se jedná o jarní či letní kvítky a jindy se jedná o lokální luční kvítky, například z Beskyd.

Příprava květin: Květiny je potřeba nejdříve řádně usušit. To se dělá buďto prostým sušením na vzduchu nebo lze použít mikrovlnnou troubu a speciální gel na sušení květin.

Příprava pryskyřice: Pryskyřici smícháte s tvrdidlem podle návodu výrobce. Důkladně promíchejte, aby se obě složky dobře spojily. Vyplnění formy: Do formy nalijte malé množství pryskyřice. Jemně do ní vložte květiny pomocí pinzety. Pokud jsou květiny malé a lehké, mohou se v pryskyřici pohybovat nebo vynořovat. Abyste to zabránili, nejprve nalijte jen malé množství pryskyřice, položte květiny a nechte zaschnout. Poté přidejte další vrstvu pryskyřice.

Zaschnutí pryskyřice: Pryskyřici nechte zcela zaschnout. To může trvat několik hodin až dnů v závislosti na typu pryskyřice a velikosti šperku.

Dokončení šperku: Jakmile je pryskyřice zcela vysušená, šperk můžete vyjmout z formy. Pokud je to potřeba, můžete šperk ještě upravit - zbrousit hrany nebo přidat kovové prvky, jako jsou kroužky nebo závěsy.

Pamatujte, že práce s pryskyřicí může být zpočátku trochu složitá, ale s praxí se zlepšíte. A výsledek - nádherný květinový šperk, ve kterém je navěky zachována krása přírody - je toho rozhodně stojí.

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno