Jste zde


Řeč snů aneb rozeklaný jazyk snů
Štěpán Cháb

Řeč snů aneb rozeklaný jazyk snů

Všichni máme hlavu. Hlava je, dalo by se říct, základ. A hlava, ta se po pár hodinách práce, meditování či prostého přežívání, mění na unavenou kouli toužící po spánku. Představte si sama sebe, jak, zuby vyčištěné, tělo příjemně omlaskané sprchou, mávnete na právě uplynulý den, řeknete prostoru kolem sebe dobrou noc a nečekaje na odpověď, ponoříte se do zavřených očí. Dneska se nebudete převalovat, ale snít. Budete lovit jemné předivo snů, jak by řekl básník bez špetky imaginace.

 

Dříve se věřilo, strázně byly převeliké, že sny jsou skutečný svět a ten skutečně skutečný, že je pouze iluzí. Dnes, ač jsou strázně obdobně urputné, se tvrdí, že sny jsou vyjádřením našeho nevědomí. Bouřícího se něčeho, co chce do našeho žití kecat, ale hlasem natolik slabím, že jde slyšet, jen když my umlkneme. Celou lidskou historií se táhne snaha o pochopení snů. Byla jim přisuzována moc božského vnuknutí, byly jakousi náhradou za televizi, když ta ještě dlela v nesmělých plánech Johna Logie Bairda, vynálezce televize, sny se považovaly za jiný svět, sny ovlivňovaly chod světa i osudy lidí, sny se staly vysokým uměním, vyjádřením života. Domorodé kmeny dodnes pracují se sny jako s čarodějným materiálem

Není se tedy co divit záplavě snářů, které se pokoušejí sny člověku vysvětlit. Najít ve snech skrytý a důležitý smysl, kolem kterého bychom neměli chodit s nabobtnalou ignorací, ale s upřímným zájmem. Sny nemluví o tom, kolik který Kalousek zase ukradl, ale jak máme sami sobě zlepšit vnitřní život. Svět, ač se to může v nynější finanční a celospolečenské nenávisti zdát liché, je prostoupen duchovnem. Člověk potřebuje věřit, nevěřil-li by, zemřela by podstatná část jeho lidství. Bez víry bychom byli jen torza, chodící, mluvící, ale svým způsobem bezduchá. Ovšem je třeba dát pozor na nyní tolik oblíbenou víru v sebe. Víru v sebe diktuje satanistická církev, takže by se mohlo jednoduše stát, že, ač člověk bude holdovat vlastní všeobklopující lásce, bude milovat jen lásku k sobě a tím se klanět démonovi. Namísto do sebe, hleděl by jen na sebe a tam by viděl jen rozzářenou tvář plnou falše a beznaděje.

Víra v duchovní moc snů prostupuje všechny snáře. Nejinak tomu je i u knihy Řeč snů od Michaela Lennoxe. Řeč snů je výkladový slovník snů, jakýsi doplněk ke starým babičkovským snářům, kde lze nalézt výklad snové putýnky mléka či vyschlého vemene. Řeč snů od Lennoxe je doplňkem babiččina snáře, protože pojmy, na které se Lennox zaměřil, jsou z větší části stižené naším rodícím se stoletím. U babiččina snáře jste byli ochuzeni o výklad snů, jejichž předmětem byl internet, mobilní telefon či e-mail. Jistě, u e-mailu se dá improvizovat a nalézt u babičky radu pod pojmem dopis, u telefonu třebas poselstvo, ale internet? K čemu připodobnit internet? Proto je možná třeba nového pojetí, nová doba dopřává prostor novým snům a žádá si nových výkladů.

Ovšem je tu ku zneužití jistá lacinost knihy. Americké pojetí, smajlíkové žití, které s chmurnou slovanskou duší má pramálo společného. Lennox je uznávaným klinickým psychologem, houfně navštěvuje televizní pořady pro ženy, publikuje články v ženských magazínech, a nejen proto mi jeho výklad snů přišel vykonstruovaný, ne-li zbytečný. Na vodu se hledí jako na obchodovatelnou komoditu, na vzduch brzy začne, tak proč nezpoplatnit sny či lépe jejich výklad. Lennox si na snech postavil kariéru, živí se jimi, jako parazit hostitelovým tělem.

 

Každý sen je jedinečný, stejně jako každý snivec a není možné vytvořit univerzální výklad snů, protože každý vidí všechno jinak. Ke všemu máme naprosto rozdílný pohled.

  Řeč snů aneb rozeklaný jazyk snů

 

Kniha „Řeč snů - Snář s výkladovým průvodcem“

Michael Lennox

Zdá se vám často stejný sen? Trápí vás občas noční můry? Chcete si pamatovat, co se vám zdálo? Tento jedinečný průvodce výkladem snů vám pomůže odhalit, co vaše sny znamenají a proč se vám zdají. 

Nejucelenější a nejvyváženější průvodce světem snů vám zábavnou formou poskytne vše, co potřebujete vědět, abyste porozuměli svým snům a svému vnitřnímu Já. 

Slovník vysvětluje více než 300 symbolů, obrazů a dějů vyskytujících se ve snech.

Na rozdíl od běžných snářů jsou v této knize lidské sny podrobeny detailnímu zkoumání. Autor, psycholog a známý odborník na sny, představuje na základě své dvacetileté praxe jednoduchý model výkladu snů, jenž spočívá ve všeobecném zobrazení symbolů objevujících se ve snech, v následném rozboru jejich obsahu a nakonec ve finálním výkladu ve vztahu k osobnosti snícího. 

Jeho metoda vede k hlubší a přesnější interpretaci snů. Poodhalí vám záhady vašeho nevědomí, zjistíte, co vám vaše nevědomí skrze sny vzkazuje a jak s těmito informacemi nakládat. Díky této metodě proniknete pod povrch běžných snů, a to i takových, které se opakují nebo vyvolávají znepokojivé vize či noční můry. 

Naučíte se, jak si zapamatovat sny a jak je objektivně vyhodnocovat! 

Klinický psycholog Dr. Michael Lennox je jedním z nejuznávanějších a nejvyhledávanějších odborníků na sny v USA. Vystupoval v různých pořadech na televizních kanálech Syfy, MTV, NBC i v mnohých rozhlasových relacích. Své příspěvky publikoval v časopisech TV Guide, Today’s Woman a Women’s Health.

„Dr. Lennox brilantně zachází s vědomím a vizemi. Čtenáře vede k získání moci nad jejich vlastními schopnostmi a ukazuje jim, jak mohou přesměrovat své životy.“

Dr. Alex Charish, tvůrce fitness programu Exercise for Real People™

http://www.bux.cz/knihy/146523-rec-snu-snar-s-vykladovym-pruvodcem.html
Vydala Euromedia Group k.s., Noxi
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno