Jste zde


Arielle Essex: Zázraky v praxi
Esoterika.cz

kniha Zázraky v praxi

Tři věci na světě prý nevydrží skryté dlouho – slunce, měsíc a pravda. Píše se v této knize. Akorát, že slunce vyjde samo, měsíc taky, jen tu pravdu musíme buď hledat, nebo na její „vyjití“ čekat opravdu dlouho. Kniha Zázraky v praxi nás učí hledat pravdu sami v sobě. Je to jedna z těch, které se mimořádně podařily, autorce se podařilo čtivým a netuctovým způsobem zpracovat téma, které tu už pravda, několikrát bylo, ale tady je několik výrazných přidaných hodnot.

 

Vlastně je to kniha o tom, jak zacelit svou duši, jak si uvědomit, po čem toužím a proč jsem se vlastně na tento svět narodila. Jak se zbavit závislosti na cizích názorech a starých vzorcích implantovaných často už rodiči. TO všechno dohromady může zázračně (ale vlastně zcela logicky) zlepšit i fyzické zdraví. O tom duševním ani nemluvě, protože tam to všechno začíná. A není to růžovolící kniha, která jen sluníčkuje a kytičkuje, ale autorka velmi dobře využila i konvenční psychologii. Celkově tak vzniklo dílo pro PŘEMÝŠLIVÉ ČTENÁŘE.

Ukázka z knihy: „Ale řeka života se neobejde bez zvratů, zákrutů a překvapení. Přívětivá voda se za bouřlivého počasí rychle mění. Náhlá krize způsobí šok a vykolejení. Přílivové vlny mohou otřást přesvědčeními, která formují naši komfortní zónu. Pokud se vidíte jako oběť událostí, které jsou mimo vaši kontrolu, stáváte se bezmocnými a bezradnými. Vaše možnosti jsou najednou omezené. Možná už jste na nějakou divokou vodu najeli. Když život nejde podle plánu, když se vynoří problémy nebo se dozvíte šokující diagnózu, je čas naučit se, jak překonat bouři. Střet s krizí si žádá jiná rozhodnutí.

K tomu, abyste se vyrovnali s nepříznivou změnou, je třeba vyvinout si skutečnou odolnost. To znamená mít jistotu, že se vám podaří vzchopit se po různých ranách osudu a že překonáte jakoukoli těžkou životní situaci. Potřebujete k tomu silné, zdatné a odolné tělo: zaujmout pevný postoj při rozhodování i v myšlení. Vaše tělo se odráží v zrcadle. Váš charakter se odráží e vašich rozhodnutích, volbách a činech. Vaše postoje, myšlenky a názory se odrážejí ve vašich výsledcích. Pokud chcete dosáhnout jiných výsledků, pokud potřebujete uzdravit tělo, mysl nebo emoce, musíte začít uvažovat jinak…“

A nyní jde autorka po otázkách. Ptá se na příčiny, na naše názory, na myšlenky, které nám létají hlavou, na možnosti, které jsme schopni sami vymyslet. Umí dojít až do hloubky každého malého i velkého traumatu, které si v sobě neseme.

Předkládá kyselinový test!

Výstižně nazvaná část knihy, kde se po každém novém tématu ptá na silné a hluboké otázky, přitom tak jednoduché. Sami uvidíte, že když si na ně odpovíte, přesně tak zjistíte, kde jsou vaše slabá místa. Důraz je kladen na pocity, které u této zpovědi máme. Ty nás povedou správně. A možná dojdete i k tomu názoru, který měl Mark Twain: „Většinu života jsem se trápil kvůli věcem, které se nikdy nestaly.“

Přidává Klíčové body, kde shrnuje obsah každé kapitoly pro lepší zorientování se toho, co jsme si právě přečetly… a přidává i podnětné myšlenky, které jsou spíše takovými dolaďujícími afirmacemi. Řekla bych, že v této knize si najde své jak příznivec tvrdé psychologie, tak ten, kdo má rád věci trošku šmrncnuté afirmačními větičkami a hlubokými moudry. Arielle Essex totiž umí oboje a její knihu bych přirovnala k těm, které v poslední době píše Doreen Virtue. Také velmi mistrně spojuje obě témata a vytváří tak velmi podařenou pavučinu mezi psychology a duchovními léčiteli.

O autorce: ARIELLE ESSEX pracuje už mnoho let jako léčitelka. Věnuje se různým formám alternativní medicíny a specializuje se na psychologii zabývající se vztahem mysli a těla. Vášnivě se zajímá o umění a vědu. Získala stipendium na umělecké škole a pracovala také jako ilustrátorka.

Studovala léčbu osteopatie a neuropatie a absolvovala jako nejlepší z ročníku. Protože ji odjakživa fascinovalo spojení mezi myslí a tělem, rozšířila si studia ještě o kineziologii, neurolingvistické programování a hypnózu. V roce 1996 založila školící středisko Zázraků v praxi, které poskytuje kurzy neurolingvistického programování. Sama zde působí jako instruktorka a koučka.

Příběh její nemoci a uzdravení, zachycený v dokumentárním filmu The Living Matrix, inspiroval mnoho lidí po celém světě. Arielle Essex dovede skvěle propojit své znalosti alternativní medicíny, nneurolingvistického programování a zásad duchovního léčení. Více se o jejích aktivitách se můžete dozvědět na www.arielleeessex.com Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com, 2015
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Esoterika.cz

Zaměření:

Výklady karet, Lenormand, budoucnost

Kontakt: Nevyplněno

Web: http://www.esoterika.cz

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více