Jste zde


Hry co padnou vašemu znamení
Esoterika.cz

 

Každý člověk je unikátní a až na jednovaječná dvojčata nenajdete na světě dvě stejné kopie. Přitom i tento případ může dosáhnout časem tolika odlišností, že na první pohled naopak nemusí být vůbec zřejmá příbuznost oněch dvou osob. Duševní stránka člověka je ovšem jiná, ač i zde jsou mezi jednotlivci rozdíly, dá se bezpochyby najít určitý podobný charakter osobností, vzorce jednání nebo styl chování. Svou úlohu v tom mají i znamení zvěrokruhu. Jaké hry se pak hodí právě k tomu vašemu?

Beran

Pod nadvládou Marsu s ohnivým živlem v pozadí je Beran znamením symbolizující nejen energii a průbojnost, ale také třeba vůdčí schopnosti. Vzhledem k odvaze Beranům vlastní nebude pochyb o kvalitním výsledku z hry Abalone, nebo jeho upravené verze Akiba. Hra podobného principu jako šachy spočívá ve vytlačování soupeřových koulí těmi hráčovými, vždy střídavě se soupeřem. Kdo jako první vytlačí 6 soupeřových kamenů, respektive má na závěr více získaných středových koulí, vyhrává. Tak jako to umí i rozhodný Beran.

Býk

Dominance Venuše vnáší do života Býků klidnou a trpělivou povahu, která s citem pro vše krásné a příjemné třeba zvládá sudoku. Jelikož se k zemskému živlu pojí určitá míra tvrdohlavosti, vydrží Býci i náročnější a ne vždy stoprocentně se dařící souboje s číselnými hlavolamy. I přes svou častou bouřlivost stále sledují svůj stanovený cíl a dříve či později, stejně jako v životě, tu příjemnou stránku uspokojení ve formě vítězství odhalí.

Blíženci

Vzdušný živel dominující Blížencům přináší určitou porci nestálosti a rozervanosti. Planeta Merkur pak naopak přidává po lžičkách mnohostranného nadání a zájmu o všeobecné dění. S univerzálností hry Aktivity dostávají Blíženci výbornou šanci ukázat se v tom pravém světle. S rychlou orientací v každé vzniklé situaci, jak je Blížencům vlastní, získává jeden bod za druhým a dokazuje svou flexibilitu a bystrost.

Rak

Znamení Raka je ovládáno Měsícem, který zvýrazňuje citlivost a vnímavost jím ovlivněných osob. Lidé v tomto znamení jsou často nesmělí až zdrženliví, což spolu s citovým založením umožňuje ve hře velmi dobře číst povahu a skryté emoce soupeřů ve svém okolí. To se vyplatí například u karetních her jako je poker, kde se je protivník snaží oklamat i přes slabší karty ve své ruce. Rak však vzniklou situaci vnímá komplexně a i s touto základní strategií si poradí tak, aby nakonec sám využil soupeřových slabostí.

Lev

Zdravé sebevědomí a autorita jsou silné vlastnosti, které propůjčuje Slunce lidem v tomto znamení. To je spolu s vůlí vládnout a ovládat druhé dělá perfektními hráči Twisteru. Ač se jeví velkoryse a přátelsky, Lvi vždy za každým svým krokem sledují určitou výhodu pro sebe samotné. Jejich egocentrizmus a odvaha je ženou kupředu i přes místy nepříjemná postavení.

Panna

Vliv zemského živlu na Panny udává smysl pro pořádek a systém. Planeta Merkur navíc přidává praktičnost, manuální schopnosti a soustředěnost na své úkoly. Tyto vlastnosti jsou ideální pro zvládnutí logické a na zručnost náročné hry mikádo. Sesbírání co nejvíce tyčinek a jejich návrat do urovnaného stavu je pro pořádnou Pannu o to větší motivace.

Váhy

Pod Venuší si lidé narození ve znamení Vah dopřávají rozvahy a harmoničnosti. Na druhou stranu jim však ubírá dominantní živel vzduch, který jim do soudku přidává nerozhodnost a často i dlouhé přípravy, než se k něčemu odhodlají. Díky diplomatickým schopnostem však Váhy vynikají například ve hrách charakteru monopoly, jako jsou i naše oblíbené Dostihy a sázky. Ač svou roli hraje náhoda, v domácím nepříliš soupeřivém provedení tyto hry mají i jistý argumentační faktor, ve kterém si Váhy vždy najdou tu správnou cestu.

Štír

Voda čistí Štírům mysl, která je tak průzračně čirá umožňující bystrý úsudek a přesný odhad situace. Pluto pak přidává originalitu, která najde uplatnění ve hře v kostky. Díky dobré paměti a aktivnímu tvořivému myšlení dokáže houževnatý Štír vydržet a vydolovat všechny potřebné body pro vítězství.

Střelec

Symboliku vládce předává Jupiter lidem narozených ve Střelci. Spolu s tím přidává spravedlnost a štěstí, obě vlastnosti doplňuje oheň o aktivitu, optimismus a upřímnost. Přesně takový má být šerif ve hře Bang! I jisté Střelci vlastní přesvědčování se hodí v případě, že zrovna hraje falešně za bandity. Žádná jeho rána tak nejde vedle. Když však sám je někdy zasažen, dokáže svým pozitivním přístupem tuto ránu zkousnout. Jen si občas musí dát pozor na jazyk, přeci jen někdy příliš upřímnosti škodí.

Kozoroh

Pod Saturnem se Kozorohům spolu se zemským živlem dostalo neuvěřitelného klidu, vytrvalosti a ctižádosti. Lidé v tomto znamení se dokáží maximálně zkoncentrovat a při vynaložení dostatečného úsilí dosáhnout svého cíle. Ideální hrou jsou pro Kozorohy královské šachy, kde všechny tyto vlastnosti mohou zužitkovat a vyhnou se tak smutku či roztrpčenosti, která jejich mysl čas od času přemáhá.

Vodnář

Na Vodnáře mají vliv dvě zcela odlišné planety. Saturn stojí za klidem a vytrvalostí, naopak Uran spolu se vzduchem způsobují vznětlivost či neklid. Vyvážená směs soustředění a originality pak stojí za dobrými výkony v člověče, nezlob se. Dlouho dokáží Vodnáři prchat svými figurkami do domečku, když je však někdo vyhodí, stane se občas, že v nich bouchnou saze. Po chvíli se nicméně vrátí silný Saturn a jeho vytrvalé následování vytyčeného cíle.

Ryby

Stejně jako Vodnář mají dvojí planetární ovlivnění i Ryby. Jupiter se s vodou stará o složku spravedlnosti a sociálního cítění spojeného s ochotou pomáhat, zatímco Neptun způsobuje snadnou ovlivnitelnost, čímž na jednu stranu usnadňuje společenské začlenění, na straně druhé může škodit prosazení vlastního názoru. Sebeuplatnění při pomoci bližním pak ideálně aplikují Ryby při piškvorkách, které umožní jednoduchou formu výpomoci slabšímu hráči bez příliš okatých tahů. Nicméně Ryby by měly myslet i na sebe samotné, jelikož jistá rovnováha mezi dáváním a braním musí být.

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno