Jste zde


Máme se dobře nebo špatně?
VesteniOnline.cz

Máme se dobře nebo špatně?

Často mi lidé pokládají otázku: „Kdy bude líp?“ Opravdu se z prvního pohledu všech předpovědí i událostí, které se kolem nás odehrávají, může zdát, že žijeme v naprosto chaotickém světě, ve kterém lidé zcela ztratili smysl pro spravedlnost a fair play. Média na nás chrlí zprávy o přírodních katastrofách, stávkách, krádežích a vraždách. Hrozí nám nezaměstnaností, předlužeností i krachem. Počasí je nestabilní, trápí nás záplavy, tropická vedra i sibiřské mrazy. Je pak lehké podlehnout pesimistické náladě a všem katastrofickým scénářům, které ohlašují konec světa.

 

Ovšem je také zapotřebí rozhlédnout se kolem sebe a položit si několik základních otázek typu: „Mám střechu nad hlavou? Mám co jíst? Jsou kolem mne lidé, kteří mě mají rádi?“ a další. Jen mizivé procento lidí v naší republice odpoví záporně. Je třeba si uvědomit, že vymoženosti jako televizor, video, lednice, počítač a automobil jsou běžnou součástí prakticky každé domácnosti, což je ve světovém měřítku luxus jen několika málo procent populace.

Pokud nás ale trápí, že nemáme finance na nejnovější modely spotřební elektroniky či na oděvy světové značky, pak opravdu můžeme nabýt dojmu, že se máme špatně. Zkuste se zamyslet, zda budou růže voňavější, když kolem nich projdete v oděvech od světoznámého návrháře. Všimli jste si, kolik nových barev se objevuje na obloze při západu Slunce?

I když se nám to na první pohled nezdá, žijeme v úžasné době, která nám nabízí takové možnosti, které se v historii lidstva ještě neobjevily. Země se připravuje na svůj evoluční skok, začíná přijímat fotonové paprsky, které ji začaly plně ovlivňovat od prosince 2012. S tím ale souvisí i jakási přechodová doba, kdy se spousta lidí ze strachu podvědomě brání přijmout to, co nezná. 

Jen 5%-7% procent naší mozkové kapacity náleží tomu, co vědomě vnímáme, ostatních 93%-95% našich aktivit provádíme nevědomě nebo podvědomě. To znamená, že více, jak z  90% provozujeme činnosti a rozhodnutí, které si neuvědomujeme a které často vědomě příkře popřeme.

Není proto divu, že si pro vnější záležitosti nevšimneme změn, které se odehrávají uvnitř nás samých, nemáme čas se zamyslet nad vnitřním rozvojem a dá se říci přímo nad kvantovým skokem našeho vnímání, myšlení i intuice. A tento lidský i planetární urychlený vývoj vyžaduje očistu nejen fyzického těla, ale i emocí a to jak na lidské, tak na planetární úrovni.

Průvodní jevy této očisty pak vnímáme jako katastrofy, hádky a neúspěch. Proto ani odpověď na otázku, kdy bude lépe, není jednoznačná, ale záleží na individuálním vnímání a stupni vývoje každého jednotlivce. Ten, kdo dokáže beze strachu rozevřít svou náruč nově příchozímu, přijmout bez podmínek to, co přichází a nechat minulost odplout do vod zapomnění, pocítí znatelnou úlevu a nově příchozí dobu začne vnímat s radostí a láskou.

Alena Horáková

 
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
5
Average: 5 (1 vote)

VesteniOnline.cz

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: www.vestenionline.cz

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více