Jste zde


ÚVAHY nad Christina von Dreien: Nakonec všechno dobře dopadne….
RenataP

christina

Jemné čtení pro dnešní dobu. Růžovo fialová kniha, na které je ta zvláštní dívka, která ve mne budí rozporuplné emoce už od chvíle, kdy jsem četla první Christinu. Je tak nadaná, tak jemná, tak života plná, je vůbec skutečná? Pokud jsou na světě lidé, o kterých lze říci, že jsou z jiných sfér, tak právě Christina von Dreien takovým klidně může být. A o to raději jsem se ponořila do útlé knížky, která je ale jedním obrovským životabudičem pro dnešní dobu. Učí nás, jak být spokojeni, jak v sobě mobilizovat síly pro svůj lepší život, pro nacházení smyslu života a následně tak vznikne lepší svět pro všechny. Ano, podtitul zní pravdivě: „Jak si sami vytvoříme dokonalý svět“.

 

V knize prochází v mnoha kapitolách v podstatě to, co už pozorný čtenář viděl v knihách, jež napsala její matka a kde Christina hrála hlavní roli. Rozvíjí je, zase o malý kousek dál. O důležitý kousek. Kdo má rád téma mimozemských civilizací, entit a energií Země, ten si počte, protože tady je zase trošku něco navíc. Vše přehledně zopakováno tak, že si každý může udělat svůj názor a procítit ho. Záměrně říkám – procítit ho. Protože pak se připojí často i rozum a řekne třeba něco ve smyslu, že vážně platí, že čím více spokojených lidí bude, tím více spokojenosti a sounáležitosti budou produkovat.

Pozornost věnuje dnešní specifické době, strachu, obavám a uklidnění, že svět nezanikne, naopak, je toto jen začátek velké proměny. Kniha byla sepsána z obsahu její přednášky v srpnu 2020, takže i to je dobré mít na paměti.
Jsme naplno v létě 2020, všechno dobře skončí. Jen je třeba nyní nashromáždit v energetickém poli lidstva co nejvíce dobré energie.

Ať to zní jakkoliv vzletně, musím říci, že rozum dává za pravdu. Ve světě nenávisti a násilí, nátlaku a strachu – jak bude vypadat všední den? A když se lidé rozhodnou proměnit své myšlení, své vnímání a zaměřovat pozornost na to dobré, co se stane?  Možná se stane důležitějším strom před domem než nový model mobilu. Možná bude chutnat lépe sklenice mléka a brambory než nejnovější výstřelek z fast foodu. A třeba tyto dvě představy mne naplnily potěšením a láskou. Protože kdyby to tak bylo, svět by se stal lepším místem. Místem, ve kterém si lidé budou všímat stromů a cenná budou pole s bramborami a krávy místních farmářů.
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více