Jste zde


Myšlenky moudrosti, karty, které přeřadí rychlost!
RenataP

Až nezdravě často ve svých myšlenkách couveme. Zpátečka a nejlíp rovnou do bahna. Pak tu jsou různé inspirační knihy a autoři, Čtyři dohody, Louise L. Hay, Byron Katie a různí další, kteří se snaží objasnit nám fungování lidské psychiky a pomoci ji vybřednout z toho příšerného navyklého a upevňovaného zlozvyku si o sobě myslet jen to nejhorší. Kde zůstaly naše sny? Kde zůstala moudrost?

 

Právě o tom jsou kartičky od Louise L. Hay: Myšlenky moudrosti, které krásnými roztomilými ilustracemi doprovodila česká ilustrátorka Lucie Ernestová. V krabičce je 54 malých kartiček s rozmanitými vzkazy, které, když si jich dáte vedle sebe více – se mohou stát takovou malou knihou přesně na míru! Dneska takové, zítra jiné.

V knížce můžete zalistovat, najít si náhodnou stránku a nechat se na chvíli pohladit sdělením, které třeba má co do činění s tím, s čím si zrovna týráte hlavu. Karet se můžete ptát naprosto na cokoliv. Představte si, že jsou moudrým rádcem, který sedí s vámi v pohodlném křesle a vy mu s naprostou důvěrou svěříte, s čím se trápíte. Jste nejistí z nějaké situace? I s tímhle vám tyto karty poradí.

A navíc to je všechno opravdu jen čistá psychologie, protože to, co si z těch oranžovo pískových kartiček přečtete, by vám řekl i každý psycholog. Prostě hlavu vzhůru! A věřte své intuici, že sáhne zrovna na tu kartu, která ví, jakým způsobem a kde přesně vám tu hlavičku zvednout, abyste zase viděli sluníčko!

Vyzkoušíme si to?

Máme před sebou třeba nějakou důležitou zkoušku, schůzku, pracovní pohovor a jsme na něj dobře připraveni, ale… Ale přece jen, znáte to. Pochybnosti jsou jako vlezlí parazité… Jakým směrem s nimi zatočit?

A karty vyšly opravdu parádní, jen posuďte sami!

„Jsem člověk, který raději říká ano – Když budu věnovat pozornost tomu, co nechci, dostane se mi toho ještě víc. Svou pozorností posiluji v životě pouze to dobré.“

Přijímám všechny své části – Dívám se do zrcadla a říkám – Miluji a přijímám se přesně takového, jaký  jsem.“

Oba tyto vzkazy jsou o tom, že není třeba se ničeho bát, snad dokonce i o tom, že když svůj strach necháme zvítězit, tak opravdu prohrajeme, protože vystresovaný člověk plný obav nikdy nemůže podat takový výkon jako ten, kdo dělá to, co je na druhé kartě – přijímá se takový, jaký je – a protože ví, že umí, že je výborně připraven na to, k čemu se chystá – vyzařuje také zcela jinou energii a má mnohem větší šanci, že se mu to, co zamýšlí, podaří. Ano, ale přitom přijímejte i ty chvilky, kdy se bojíte nebo máte pochybnosti, protože to je normální a jen díky nim si více uvědomujeme svoji sílu. Ale nesmí nad námi zvítězit.

Takže, přestaňme couvat a směle kupředu!

Louise L. Hay říká, že když jsme ochotni se otevřít novému způsobu myšlení, může se náš život změnit k lepšímu. Určitě má pravdu, protože jinak se chová člověk, který o sobě smýšlí dobře, jinak ten, který se neustále uráží a vnitřně ponižuje. Ach jak často něco takového děláme, jak často jsme něco takového pochytili nejen od svých rodičů, ale i ve škole, od kamarádů. Toho podporujícího v životě může být málo… ale nejlépe se podpoříte sami!

Karty Myšlenky moudrosti vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2017, www.synergiepublishing.com

Louise L. Hay a ilustrace Lucie Ernestová
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více