Jste zde


Ženy u nás a jejich karma
VesteniOnline.cz

Ženy u nás a jejich karma

Požádala mě čtenářka z Přerova, abych se několika slovy zmínila o postavení žen v České republice. Napsala: „Já jsem kdysi horoskop ČR viděla, a tuším, že tam byla Luna v konjunkci se Saturnem. Podle mně to znamená, že si mají ženy v ČR odtrpět špatnou karmu – tím, že se tu narodily“. 

 

V horoskopu České republiky z roku 1918 je skutečně lehká konjunkce Luny se Saturnem, což by mohlo ukazovat na obtíže žen. Ale také je tato konjunkce příznivě aspektovaná, to znamená, že si ženy své místo ve společnosti vybudují. 

Nás ale bude zajímat současnost, tedy vznik České republiky 1. ledna 1993. Luna jako symbol žen stojí v bojovném znamení Berana a nepříznivém vztahu ke Slunci v Kozorohu, které reprezentuje mužský princip. Z toho je patrné, že ženy budou proti mužům znevýhodněny hlavně ve státních resortech. Opozice k Jupiteru ve znamení Vah napovídá, že ani u soudů a státních institucí si své právo nevybojují. 

Jen žena typu Amozonky má šanci na úspěch. Ale je zde ještě jeden skrytý duchovní fakt. Ženská energie byla vždy energií plodící a duchovně vůdčí. Mužská energie je zase aktivně tvořící. V historii byly ženy často potlačovány ze strachu, aby si nepodrobily mužský princip. V dnešní době se opět ženě vrací její duchovní místo, obnovuje se její původní ženská energie, která sílí tím, jak překonává problémy. 

Každá žena by si měla uvědomit, že mužským chováním, otevřeným bojem, sebelítostí a obviňováním druhých nic nezmůže. Proto je její postavení v těchto oblastech ztíženo. Esoterický vládce znamení Berana a tedy Luny, kterým je Merkur ve znamení Střelce, napovídá, že je nutné stanovit si cíl a jít za ním duchovní silou. 

Rozvíjet původní sílu ženy – myšlenku a tvořivou energii, pracovat sama na sobě, odstraňovat bloky a dlouholeté vtisky, rozvíjet ženskost a tím kolem sebe navozovat harmonii. Nejedná se o karmu, ta je souhrnem myšlenek jednotlivého člověka, ale o příležitost, která byla ženám dána, aby se opět mohly vrátit ke své původní úloze v lidské
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
3
Average: 3 (1 vote)

VesteniOnline.cz

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: www.vestenionline.cz

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více