Jste zde


David Michie: Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu
RenataP

 

 

Laskavý pocit v duši zanechává jakékoliv čtení či poslech Dalajlamovy kočky a…čtyřech tlapek duchovního úspěchu. Příběhy jsou tentokrát energičtější, je jich víc, možná roztříštěnější než minulé díly. Exkluzivní život kočky Jeho Svatosti přejíždí přes slušné peřeje, ale stejně se nám celým příběhem táhne moudrost, která možná není jen o čtyřech hlavních pilířích moudrosti, ale o celé řadě drobností, ze kterých se tato moudrost skládá.

O tom, že z bahna roste lotos.

Ovšem k tomu se dostaneme v průběhu celé knihy několikrát. Ty čtyři duchovní úspěchy, principy úspěšného proplutí  životem a získání moudrosti, se nám proplétají celým textem jako stříbrné nitky. Jak budou silné a zářivé na konci, to už záleží na tom,  nakolik ty symbolické příběhy a opravdu sytý děj celé knihy zarezonuje s tím, co právě sami prožíváte.

Snad jiné díly Dalajlamovy kočky byly milejší, hebčí… a tento je proti nim nabitý energií, ale i v této podobě jsem ráda, že jsem byla pozvána do pár týdnů života Jesky, sněžné lvice, dalajlamovy kočky. Ve vděčnosti je nejvíc předení. V lásce je nejvíc bezpečí a pohody.  A v pokoře je nejvíc moudrosti. Ačkoliv kdoví…

Třeba vás samotné napadne něco úplně jiného.

Snad díky rozevlátému příběhu si tentokrát můžete na knihu udělat i vícero názorů, vzít ji z různých stran a  s něčím i klidně nesouhlasit. Přečíst si příběhy v různém rozpoložení, to si pište, že pokaždé na vás budou působit úplně jinak! Hrát si s knihou. Hrát si i s rozdílným působením čteného slova a slyšeného slova (Ivana Jirešová se postarala o audioverzi a to je zase zcela jiný zážitek z příběhu).

Těch tlapek, které znamenají velkou moudrost, tu najdete mnohem víc než jen čtyři. Ale co je nádherným sjednocujícím prvkem, je ten meditativní klid, který čtení přináší. Sem tam, chvílemi, společně s kočičími myšlenkami přicházíte do stavu, pro který stojí za to si knihu otevřít znovu.

O autorovi:

David Michie se narodil v Zimbabwe, studoval v Jižní Africe, žil v Londýně a nyní bydlí s rodinou v australském Perthu. Řadu let seznamuje čtenáře s tím, jak se v uspěchaném světě buddhisticky uklidnit. Jeho série o Dalajlamově kočce sklidila úspěch na celém světě a i u nás všechny jeho knihy postupně vychází. Na stránkách www.davidmichie.com se o něm můžete dozvědět víc aktualit.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2020, www.synergiepublishing.com
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více