Jste zde


Reiki - potíže po zasvěcení. Jak na ně? - 2. díl
Lucie Matalová

Reiki - potíže po zasvěcení. Jak na ně?

V minulém článku jste se dozvěděli něco o potížích, které může způsobit zasvěcení Reiki v oblasti očisty a rozpouštění bloků. Jak známo tyto procesy bývají často nepříjemné, ať už jsou způsobeny Reiki, detoxikačními kůrami či jinými terapiemi. Naštěstí se ale jedná o přechodné bolístky, které brzy odezní. Jsou předstupněm pro celkové zlepšení stavu. V dnešním článku se budu věnovat problémům, které jsou taktéž poměrně časté a jsou způsobeny zejména nedostatečným uzemněním po zasvěcení. Jedná se o kategorii o něco málo komplikovanější než oblast, které jsem se věnovala v prvním článku, ale taktéž je dobře řešitelná. 

 

V prvním článku jsem potíže po zasvěcení rozdělila do tří kategorií:

  1. Díky zasvěcení Reiki došlo k rozpuštění bloku/ů a dochází k detoxikaci. Očista probíhá často na úrovni případného bloku a poukazuje na jeho význam.
  2. Nedošlo k řádnému uzemnění po zasvěcení.
  3. Žák ještě nebyl na Reiki připraven.

Pokud se jedná o potíže spojené s oblastí hlavy, její bolestí, pocitem neukotvenosti, nespavostí nebo pocitem vyčerpání. Příčinou je pravděpodobně nedostatečné uzemnění po zasvěcení. Pro někoho může být uzemnění, které Mistr provedl na semináři, dostačující, pro někoho ne. Současně je třeba poznamenat, že například při zasvěcování na dálku, které se v posledních letech rozmohlo, může Mistr jen těžko reagovat na pocity žáka po naladění a dostatečně mu pomoci s uzemněním.  Setkala jsem se také s tím, že na potíže si stěžovali lidé, kteří absolvovali seminář o délce zhruba 30 minut, který obsahoval pouze samotné naladění a nezahrnoval žádný výklad, uzemňovací techniky ani nácvik působení Reiki. 

Každý máme možnost si svobodně zvolit svého Mistra Reiki a neseme za tuto volbu plnou zodpovědnost. Podle toho bychom k ní také měli přistupovat. Pokud se ovšem stane, že přes naši snahu máme jiná očekávání a ve výsledku jsme zklamaní např. extrémně krátkým seminářem, nic není ztraceno. V 99,9 %  případů Reiki žákovi funguje a zasvěcení proběhlo v pořádku i přes jeho pochybnosti a případné obtíže. Teoretické i praktické dovednosti si lze doplnit četbou, případně návštěvou jiného semináře.

Pokud se domníváte, že Vaše obtíže spadají do druhé kategorie - nedostatečné uzemnění - nebo po delší době neustupují problémy popsané v minulém článku věnovanému odblokovávacímu efektu Reiki, rozhodně kontaktujte svého Mistra Reiki s prosbou o pomoc. Pokud by nebyl ochoten vám pomoci či poradit, vyzkoušejte moje osvědčené techniky, které popisuji níže. Pomohly lidem, kteří za mnou přišli pro radu právě s tímto typem problémů a sama je s oblibou používám.

Vybrané uzemňovací techniky:

  1. Na semináři Reiki po zasvěcení - provádí se ve skupině. Postavte se nebo posaďte v kruhu. Spusťte Reiki. Umístěte ruce tak, že levá dlaň směřuje nahoru k pravé dlani souseda atd. Nechte proudit Reiki po dobu 5 minut - 10 minut.
  2. Na semináři Reiki po zasvěcení - nechte každého zasvěceného provézt celkové ošetření jinému žákovi.
  3. Nemáte-li možnost praktikovat výše zmíněné “techniky”, vydejte se do přírody nebo do parku. Vyhledejte místo nejlépe blízko tekoucí vody pod vzrostlými stromy. Zhluboka dýchejte až do první čakry (kořenové). Zavřete oči a nalaďte se na energii stromů, země a vody. Vdechujte tyto energie. Setrvejte na místě tak dlouho, jak bude třeba. Obvykle postačí 15 - 20 minut. 
  4. Obejměte postupně několik vzrostlých stromů, darujte jim přebytečnou energii vesmíru, kterou neumíte zpracovat. Poproste je o pomoc s uzemněním. Na závěr poděkujte. Tato metoda funguje rychle a spolehlivě. Stromy jsou velice laskavé bytosti.
  5. Postavte se do stoje rozkročného. Pokrčte kolena. Zavřete oči, zhluboka dýchejte až do první čakry a do beder. Přestavte si, že z vaší první čakry vyrůstají kořeny. Vizualizujte, jak kořeny prochází nohama až do čaker na ploskách nohou. Veďte je dál do země, až do středu planety. Požádejte Matku Zemi o zemskou energii a pomoc s uzemněním. Pomocí stahování a uvolňování svalů pánevního dna načerpejte zemskou energii do Hara. Rukama ji rozveďte po těle. Poděkujte Zemi.
  6. Položte se na záda na podlahu. Pokud nemáte koberec, rozložte na zem deku nebo karimatku. Upažte ruce a mírně roznožte. Zavřete oči. Uveďte se do meditace. Prodýchejte svůj kontakt se zemí. Vizualizujte propojení Matky Země s každou vaší buňkou.

Pokud po zasvěcení do Reiki trpíte nespavostí, ale druhý den nepociťujete únavu a můžete naplno vykonávat každodenní činnosti, nejedná se o problém s uzemněním. Došlo u vás ke snížení potřeby spánku. Každý workoholik by vám tiše záviděl. Setkala jsem se s tímto jevem jak v podobě krátkodobého přebytku energie, který za čas odezní, tak dlouhodobého snížení potřeby spánku. Nechte se tedy překvapit!

 

Poslední díl na téma potíže po zasvěcení Reiki již brzy vyjde.
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Lucie Matalová

Zaměření:

Reiki, tanec

Kontakt:

Pro dotazy pište na e-mail: lucie@reiki-lucie.cz

Web: www.reiki-lucie.cz

Telefon: NevyplněnoDalší články autora