Jste zde


Kapitoly duchovní výchovy
Ing. Roman Palka

O prorocích všech civilizací je známo, že kromě tlumočení zpráv od božských sil měli svůj život plný dramatických událostí i klidného vnímání Dokonalosti. Životopisy křesťanských svatých popisují, že to původně byli běžní hříšní lidé, kteří byli často za dramatických okolností přitahováni do boží blízkosti. Nebylo to vždy v klášterním klidu, i světský život je Bohu blízký. Každý kdo se rozhodne jít touto cestou musí počítat s tím, že mu božské síly zcela změní život. Události se budou urychlovat, bude zkoušen jeho charakter i stálost rozhodnutí. Symbolicky to znamená archetyp konce světa, který někteří věřící stále očekávají v hmotném životě.

 

Základem duchovního vývoje je podrobná znalost svých povahových vlastností. Božské síly pracují jako dokonalí systémoví ladiči. Zesílí určitou vlastnost a ostatní utlumí, aby zasvěcenci mohli vidět její vliv na celek psychiky. Podobně pracují s jejich přáními, hrají božskou hru plnou překvapivých zvratů. Učí je informacemi i událostmi, jež mohou ovlivňovat, aby mohli pochopit všechny souvislosti.


Běžný postup pomocí knih či přednášek jen velmi málo efektivní. Duchovní výchova zasvěcenců se skládá z etap, každá má řadu kapitol nestejně dlouhých. Přístup božských sil se může v nové kapitole zcela změnit. Co bylo dříve povoleno, může být zakázáno a naopak. Mezi nimi jsou chvíle uklidnění. Někdy se však stává, že se kapitoly překrývají. Jejich název je možno odvodit podle převažujícího úkolu na:


- komunikace s novými božskými silami
- harmonizace vztahů, láska k sobě i okolí
- práce s čakrami a energiemi
- události vyžadující náročná rozhodnutí
- omezení komunikace, rozvoj vciťování a zesilování průniku intuice
- terapie temné noci duše - zesilování a zeslabování problémových sklonů a práce s nimi
- auditing - zpovědi a hypnotické progrese a regrese řízené božskými silami se odhalují skryté sklony, myšlenky i činy a jejich vazby
- duchovní výchova a psychoterapie druhých
- zkoušky věrnosti či správných reakcí na pokušení
- zesílené ovlivnění božskými silami
- meditace s duchovními zážitky vstupu do vyšších dimenzí


Zasvěcenci mají výhodu v denním rozhovoru s božskými silami. Dobře tedy vědí, oč jde a o připravované kapitole se často dozvídají předem. Dostávají také instrukce a schopnosti, jež budou potřebovat. Někteří zasvěcenci si mylně myslí, že je čekají vždy jen úžasná dobrodružství. Je to však často drobná, ale trvalá práce. Po ukončení kapitoly se provádí vyhodnocení v rozhovorech i snových symbolech. Pokud se ji podařilo zvládnout, dostanou zasvěcenci dary nových schopností. Pokud se nesplnila, bude se ve změněné podobě časem opakovat.


I zcela neduchovní lidé procházejí kapitolami duchovního rozvoje, aniž si to uvědomují. Mají je však daleko méně náročné a podstatně delší. Celý život je sled takových kapitol. Pro harmonický rozvoj je potřeba prožívat a správně přijímat vše co přichází. Vzpírat se životu a stěžovat si na okolnosti je sice populární, ale nic dobrého to nepřináší.

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Ing. Roman Palka

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více