Jste zde


Nemoc souvisí s psychikou aneb nástup celostní medicíny
VesteniOnline.cz

Nemoc souvisí s psychikou aneb nástup celostní medicíny

Stále více lidí se snaží své zdravotní problémy řešit alternativní medicínou, protože zjišťují, že chemické preparáty v jejich těle nadělají více škody, než užitku. Stále více se do podvědomí lidí dostává informace, že každá nemoc souvisí s nějakým psychickým problémem. A opravdu to tak je. Naštěstí jsme se konečně dočkali a celostní medicína (psychosomatika) byla v Čechách uznána jako standardní obor lékařství.

 

V naší psychice se totiž každý pocit, emoce nebo traumatický zážitek usídlí a vyvíjí se stejně jako rostlinka nebo živoucí tvor. Když přibližně po dvou letech dokončí svůj vývoj, narodí se jako nemoc ve fyzickém těle. Většina alternativních metod se snaží přijít na příčinu onemocnění, kterou hledá právě v nějakém nepříjemném zážitku v minulosti, pojmenovat ji a odstranit. 

Škodlivinám, které se v těle nahromadily a začaly své tažení proti zdravému organismu, je třeba ukázat cestu ven. Alopatická medicína se však tímto nezabývá. Tělo nevidí jako fungující celek, ale rozkouskovala ho do jednotlivých úseků, které obhospodařují různí specialisté – internisté, chirurgové, ortopedi, očaři… Že například ledvinová nedostatečnost, jejíž příčinou je déletrvající strach, se projeví angínou, nachlazením, bolestmi kolen a jinými příznaky, už málokterý specialista bere v úvahu. Nemoc tak „zaléčí“ třeba antibiotiky a nedovolí jí opustit tělo. Popřípadě uzavřou cestu k vyčistění těla očkováním. 

Se škodlivinami v těle vedou lékaři tvrdý boj – zaženou je léky do skrýše v našem těle, kde se ale tyto dále vyvíjí a mutují, aby odolaly dalším útokům alopatických léků. A protože boj není nikdy beze ztrát, prakticky všechny alopatické léky mají tzv. vedlejší účinky. Spousta lidí si při prvních příznacích nachlazení vezme Paralen, ale málokdo se už zajímá, co tento hojně používaný a volně prodejný lék způsobí v těle. Pravda, příznaky nachlazení nebo chřipky na chvíli vymizí, ale následky použití tak zatíží játra, že při dlouhodobějším užívání může dojít k jejich trvalému poškození. 

Na tolik rozšířené atopické ekzémy se často používají kortikoidní masti, které ekzém zatlačí dovnitř těla a ten se později přetransformuje v astma. Často a dlouhodobě používaný Warfarin na ředění krve působí na psychiku. Po nějaké době jsou lidé zasmušilí, smutní, nevrlí a navíc určitá céva v temeni hlavy začne prosakovat krví, což je považováno za mozkovou mrtvici. Zároveň,  stejně jako mnoho jiných léků, Warfarin zatíží ledviny, takže se organismus začne zavodňovat a mimo přibývání na váze se objevuje spousta dalších zdravotních problémů, které se opět řeší jinými léky, jež opět způsobují nějaké vedlejší problémy, z nichž se později stane vážná nemoc a koloběh pokračuje. 

Nebudu tady hodnotit užitečnost alopatických léků, protože jsou případy, kdy je zapotřebí se k nim obrátit. Při těžkých akutních stavech zachrání život, stejně tak jako operace v momentě, kdy už není jiného řešení nebo uleví od bolesti, která může být až zničující. Každý by si měl ale sám zvážit, co je zrovna v jeho situaci potřebné a v úvahu také musíme vzít pohodlnost a jistou neochotu řešit problémy. 

Pro mnoho lidí je jednodušší trpět, než přijmout řešení a to se netýká jenom fyzického onemocnění. Když aplikuji klientům homeopatickou léčbu, vždy je upozorním na reverze, které odchod negace z těla ven vyvolá a ne každý je ochoten krátkodobé nepohodlí při léčbě akceptovat. Představte si třeba dlouhodobě zatlačovanou vyrážku, která najednou odchází z těla ven. Nejprve se tedy reverze projeví na fyzickém těle, kdy se může na krátkou dobu nemoc zhoršit a potom na psychickém stavu, kdy se z hloubi podvědomí vynoří právě ta zhoubná energie a dávno zapomenutá emoce, která byla původní příčinou onemocnění. Ať už je to strach, smutek, různé pocity opuštění, nenávisti, osamocení nebo ponížení, vždy je člověk s nimi opět konfrontován. Pak ale odejdou a už se nevrátí a s nimi zmizí i nemoc. Jenže tento stav je pro mnoho lidí zdlouhavý a nepříjemný. 

Nemoc si každý pěstuje několik let a poté si přeje, aby po použití několika tablet zmizela bez jeho přispění. Vzít si homeopatickou kuličku a několik hodin se trápit horečkou či bolestí je mnohem méně pohodlné, než spolknout růžovou tabletku, která otupí nervová ukončení nebo lék obsahující drogu ovlivňující naše vnímání. Pokaždé, když se budete rozhodovat, zda řešit nemoc alternativní méně pohodlnou cestou nebo použít chemicky vydlážděnou přímou cestu do pekla, vzpomeňte, že podle statistik více jak 85% lidí neumírá na nemoc, ale na její léčbu. 

Alena Horáková

 
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

VesteniOnline.cz

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: www.vestenionline.cz

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více