Jste zde


Indie 2016 s Alitou Zaurak: Cesta k prameni Gangy - 25.9. - 10.10. 2016
Esoterika.cz

 

Vážení a milí přátelé, zvu vás připojit se k dalšímu posvátnému putování, tentokrát na sever Indie, do himalájských výšin…

Cesta k prameni vede proti proudu. Očišťujeme se tak od mnohých nánosů, ukončujeme staré záležitosti a myšlenkové programy, překonáváme pohodlnost, strach ze změny... Takto očištěni se nakonec ocitáme v místě nového začátku, v místě, odkud vytéká čistá nezkalená voda, čirá bezpodmínečná láska, průzračná emoce přímo od Boha, od Zdroje…

V tu chvíli se zastavujeme, abychom spočinuli v meditaci, prožili a procítili toto posvátné spojení, mohutnou podporu shůry, zachytili sdělení své duše. Teprve poté se díváme kupředu, do budoucnosti, vnitřním zrakem zříme své další cíle, další etapu cesty. Cestou zpět od pramene kráčíme po proudu a můžeme si užívat toho, čeho jsme si před tím nevšímali, obdivovat život, přijímat jeho dary, oslavovat, prostě být…

Tuto cestu absolvuji již po třetí, vnímám jako takový „restart“ neboli přerod či velké obrození, které aktuálně tolik potřebujeme, ať již jako jedinci či celé lidstvo.

Pramen Gangy (zde se jmenuje ještě Bhagirati), ledovec  Gaumukh, což v překladu znamená Kravská tlama, se nalézá pod horou Shivling neboli Šivův lingam (6543m). Celé toto místo tak představuje posvátné spojení Šivy a Šakti, mužského a ženského principu, podobně jako hora Kailáš a jezero Manasarovar v Tibetu. Odtud Ganga vytéká ze Šivových vlasů, jak vidíme na jeho vyobrazeních. Je to skutečně fantastická silová zóna, divukrásné a harmonické místo, které je cílem statisíců poutníků z celé Indie.  Pod horou Shivling v jeskyních či chatrných příbytcích pobývají pokročilí jogíni a svatí mužové, aby dosáhli osvícení a prověřili v extremních podmínkách svou duchovní sílu…

Pokud cítíte, že vás toto místo zve a přitahuje k sobě a rádi byste se na Cestu vydali, ponechte aspoň na chvíli stranou obavy či pochyby spojené s fyzickou či psychickou kondicí, financemi, časem…

Spojení se zdrojem totiž dokáže mnohé tyto překážky rozpustit. Důležité je vaše bytostné rozhodnutí!

Cestu jsem vytvořila tak, aby byla dostupná co nejširšímu okruhu zájemců, tedy i těm, kteří nejsou typickými trekaři, sportovci atd. Klíčovým výkonem je dvoudenní cesta k prameni a zpět, v délce 18km a téměř stále po rovině a dobře upravené cestě, samozřejmě nádhernou přírodou.

Dalším náročnějším momentem je pobyt ve vysoké nadmořské výšce (3500-3900 metrů), v níž je třeba se dobře aklimatizovat. Budeme v ní však pobývat pouze  5dní, navíc v poměrně civilizovaném prostředí, alespoň v porovnání s jinými himálajskými výpravami.

Dále je tu možná pro mnohé z vás nezvyklé typické indické prostředí, na něž vás samozřejmě ráda připravím a pomůžu vám naladit se tak, abyste se v něm po chvíli cítili „jako ryba ve vodě“, stejně jako desítky předchozích účastníků mých výprav.

Proto neváhejte a obracejte se ke mně s dotazy, případně přijďte i nezávazně na schůzku přihlášených a zájemců o cestu.

Plán cesty:

 • 1.den: Odlet z Prahy do Dilí s jedním přestupem.
 • 2.den: přílet do Dillí, ubytování, odpočinek, nacítění atmosféry na bazaru Paharganj a v okolí
 • 3.den: odjezd vlakem do města Rishikesh
 • 4.den: Posvátné město Rishikesh na březích široce se rozlévající Gangy v podhůří Himaláje je jakýmsi hlavním městem jógy, kosmopolitním rájem hledačů duchovna a vyznavačů alternativního životního stylu… V roce 1966 zde byli Beatles na návštěvě u svého gurua Mahariši Mahéš Jógiho a inspirovali tak další zápaďany,hippies a podobně laděné cestovatele, aby zde dlouhodobě pobývali, studovali jógu, tantru, meditaci… Ráda vás provedu svým milovaným městem, které vlastně vůbec jako město nevypadá. Vykoupeme se v Ganze (zde je čistá, nebojteJ), navštívíme Šivův chrám a budeme tak postupně přivykat v přívětivém prostředí Indii jako takové…
 • 5.den: celodenní cesta džípem po vysokohorské silnici do městečka Gangotri. Pro naše útroby poměrně náročné avšak nádherné dobrodružství!
 • 6.den: Úchvatné městečko Gangotri s fantastickou atmosférou, prozářené sluncem, přímo nabité energií, je výchozím bodem na cestě ke Gaumukhu. Zde se ubytujeme a budeme aklimatizovat během procházek po městečku a blízkém okolí.
 • 7.den: Gangotri, volno, příprava na pouť, další den aklimatizace.
 • 8.den: po celodenní pouti se ubytujeme v místě zvaném Bhojbasa, 5km od pramene
 • 9.den: Gaumukh -  cesta k Prameni, meditace, koupele a poté návrat do Gangotri (18km)
 • 10. den: Gangotri, odpočinek, volný den, procházky, meditace, zpracování zážitků, dle nálady a potřeby.
 • 11.den: celodenní přesun zpět do města Rishikesh.
 • 12.den: krátký výlet k vodopádu a relaxační koupel po náročné cestě, individuálně ajurvédské masáže, procházky městem, posezení v restauracích a čajovnách, sdílení zážitků a další radosti.
 • 13. den: odpolední či celodenní výlet rikšou do sousedního Haridwaru, dalšího posvátného města, kde již uvidíme mnohem méně zápaďanů a budeme moci intenzivněji splynout s typicky indickým prostředím. Návštěva chrámu Mansa Dévi na hoře nad městem a podvečerní ohňový védský obřad „aarti“u Gangy je nádherným prožitkem a meditativním završením celé pouti.
 • 14.den: přesun do Dillí vlakem či autobusem
 • 15.den: pobyt v Dillí, návštěva pamětihodností, nákupy na centrálním bazaru Paharganj, kde budeme též ubytováni.
 • 16.den: odlet do ČR

Termín cesty: 25.9. - 10.10. 2016

Cena cesty se skládá z: letenka Praha-Dillí a zpět cca 14000 korun, indické vízum 850 korun, místní doprava, ubytování, vstup do NP: cca 7000korun (podle velikosti skupiny, ještě upřesním), poplatek za průvodcovství a organizaci 7500 korun, individuální výdaje na jídlo a vodu cca 150 euro maximálně (v Indii je velmi levně). Dohromady by vás cesta měla vyjít na cca 35000 korun.

Jak se na cestu přihlásit: stačí mi zavolat či napsat, vyplnit přihlášku a prohlášení, které vám zašlu, zaplatit nevratnou zálohu 5000 korun a už se můžete těšit!

Pokud by pro vás bylo putování krátké, můžete si jej prodloužit a pokračovat zde

Pište nám na info@esoterika.cz dotazy nebo nezávaznou objednávku. Kontakt přímo na paní Alitu Zaurak je tento: 603366249, mandalia@mandalia.cz,www.mandalia.cz, fb:Alita Zaurak

Velmi vás prosíme, pokud kontaktujete přímo paní Alitu Zaurak, sdělte jí, že přicházíte z Esoteriky, díky tomu budeme vědět, že tyto prezentace mají smysl a příště vám zde rádi zveřejníme další.

Schůzka přihlášených a zájemců o cestu bude 23.6 2016, v čajovně Jedna báseň, od 18.00

Ať šťastné jsou všechny vaše cesty! Těším se nashledanou!
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Esoterika.cz

Zaměření:

Výklady karet, Lenormand, budoucnost

Kontakt: Nevyplněno

Web: http://www.esoterika.cz

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více