Jste zde


Bulharsko 2016 s Alitou Zaurak
Esoterika.cz

Pohořím Pirin aneb Podivuhodná cesta k sobě

 

Přátelé a spolupoutníci, srdečně a s velkou radostí vás zvu na 12denní, mírně dobrodružné letní putování pohořím Pirin, sídlem boha Peruna…

Co všechno spolu zažijeme?

Budeme prověřovat své fyzické a psychické síly na sedmidenním vysokohorském treku nádhernou, přepestrou a magickou krajinou, kterou si možná zamilujete stejně jako já…  Navštívila jsem totiž toto místo v posledních dvanácti letech už celkem sedmkrát! Prohlédneme si starodávný pravoslavný klášter Rožen a spočineme v malebném městečku Melnik, obklopeném pískovcovými pyramidami.

Budeme čerpat inspiraci a prožívat vhled do své aktuální situace na skutečném místě síly a transformace „Tevnoto ezero“. Koupat se a energeticky očišťovat ve vysokohorských jezerech  a potocích. Meditovat na vrcholu hory Vichren (2915 metrů nad mořem) a v dalších místech. Prožívat východ i západ Slunce, pozorovat hvězdnou oblohu v jasu a intenzitě, jakou ve městě nikdy nemůžeme zažít.

Na vrcholcích hor, v „zóně Bohů“ získáme nadhled nad svými každodenními problémy a dokážeme zřít a vizualizovat jejich tvůrčí řešení. Užijeme si uvolněnou pohodu jižanské a typicky slovanské země, pohostinnost a srdečnost jejích obyvatel. V čase Lva, kdy z astrologického hlediska cesta probíhá, si zharmonizujeme svá jemnohmotná těla, projdeme spontánní detoxikací, obnovíme celkovou vitalitu a svěžest, což pomůže v procesu uzdravování na všech úrovních, až do fyzické.

V pohoří Pirin se cítím skutečně jako doma a věřím, že stejně bezpečně a uvolněně se budete se mnou cítit i vy. Právě proto je však třeba také dodržet pravidla správného chování, mít k horám velký respekt a pokoru. Ráda vás zasvětím do toho, jak se v horách chovat, jak se na cestu vybavit atd.

Věřím, že se již nyní na vás přeneslo mé nadšení, které pomůže překonat mnohé pochyby a obavy, spojené možná u některých z vás i s tím, zda je cesta určena pro vás, zda jí fyzicky zvládnete. Pokud máte takové otázky, pište, volejte, ráda vám poradím, procítíme společně situaci.

Zatím jsem nikoho neodmítla a musím zaklepat, že se na mých cestách nikomu nic závažného nestalo. I když nepopírám, že mnohým, a samozřejmě i mně, nebylo někdy v horách lehko. V extremních podmínkách totiž na povrch vylézají věci, kterých si dole v rovině tak často nevšimneme: různé projevy ega, stará zranění, sebelítost, traumata z minulých životů...

To je ovšem jeden z účelů cesty: vědomě pracovat na těchto záležitostech s pomocí toho, co máme k dispozici: astrologie, práce s energií, automatická kresba a další techniky, jimiž jsme všichni vybaveni a můžeme si tedy vzájemně vypomoci. Na mé cesty jezdí v drtivé většině lidé duchovně založení a alternativně smýšlející, takže si jistě najdete nové přátele a stále bude co sdílet!

Cesta pohořím Pirin je vhodná i pro starší děti cca od 8 let, takže neváhejte je vzít s sebou (samozřejmě se slevou), zvládají putování obvykle mnohem lépe než my, kteří si neseme balík všemožných emocí ve svém batohu (-:

Plán cesty:

 1. den: odjezd vlakem (dle dohody) z Prahy do Sofie
 2. den: příjezd do Sofie, podle situace krátká prohlídka města a nákup dobrot na tradičním trhu „Ženski pazar“nedaleko nádraží. Přesun autobusem do městečka a známého letoviska Bansko (přibližně dvě hodiny), dále krátká cesta minibusem či taxi vzhůru do kempu Banderica, kde přenocujeme.
 3. den: zkušební výstup nalehko a zdolání prvního vrcholu Vichren, nejvyšší hory Pirinu
 4. den: nástup na trek, putování k chatě Demjanica
 5. den: cesta z chaty Demjanica na Tevnoto jezero
 6. den: odpočinek na Tevnoto ezero a drobné výlety po okolí
 7. den: sestup údolím k chatě Pirin
 8. den: prozářené putování nižšími polohami ke klášteru Rožen a vesničce Melnik
 9. den: pobyt v Melniku, odpočinek, možnost krátkého výletu do nedalekého Petriče, rodiště a působiště světoznámé věštkyně Vangy.
 10. den: přesun do Sofie a nocleh v hostelu nedaleko nádraží.
 11. den: odjezd do ČR
 12. den: příjezd do Prahy

V případě zájmu je možné prodloužit si individuálně cestu o pobyt u Černého moře (vlakem či busem jste tam cca za 8 hodin).

Termín cesty: 1. - 12.8 2016

Cena cesty se skládá z: jízdného do Sofie, což je buď cca 4500 za vlak (na nádraží zatím nemají přesné informace, zjistím v dubnu), 3000korun za autobus nebo cca 6000korun za letenku, dále z poplatku za průvodcovství, program a organizaci 3000korun (děti do 18let 1500korun) a nakonec jsou tu výdaje za místní dopravu, ubytování a stravu na horských chatách, což je odhadem 3000 korun. Většinu nocí budeme nocovat ve vlastních stanech za nevysoké kempovné, několikrát v penzionech. Ceny jsou v Bulharsku velmi příznivé! Celkově by vás cesta měla vyjít na 10000 korun.

Jak se na cestu přihlásit: stačí mi napsat či zavolat, vyplnit přihlášku a prohlášení, které vám pošlu a poté zaplatit nevratnou zálohu 1500 korun. Pokud by se cesta z mé strany nekonala (málo zájemců, jiné důvody), zálohu vám samozřejmě vrátím. Počet putujících je maximálně dvanáct, hlaste se proto co nejdříve, můžete-li.

Pište nám na info@esoterika.cz dotazy nebo nezávaznou objednávku. Kontakt přímo na paní Alitu Zaurak je tento: 603366249, mandalia@mandalia.cz,www.mandalia.cz, fb:Alita Zaurak

Velmi vás prosíme, pokud kontaktujete přímo paní Alitu Zaurak, sdělte jí, že přicházíte z Esoteriky, díky tomu budeme vědět, že tyto prezentace mají smysl a příště vám zde rádi zveřejníme další.

Schůzka zájemců:proběhne v Praze, ve čtvrtek 16.6, od 18:00 v čajovně Jedna báseň.  

Ať šťastné jsou všechny vaše cesty! Těším se nashledanou!
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Esoterika.cz

Zaměření:

Výklady karet, Lenormand, budoucnost

Kontakt: Nevyplněno

Web: http://www.esoterika.cz

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více