Jste zde


Psychickou pohodu pomáhá nastolit vůně vás, vašeho oblečení i vašeho domova
Esoterika.cz

 

Možná už jste si všimli, že jakmile sami sobě voníte, pocity svěžesti, čistoty, lehkosti, nebo třeba veselí, které tak získáváte, vám způsobují celkově lepší náladu. Toto stejné platí i v případě, že si oblékneme čistě vyprané prádlo, nebo přijdeme domů, kde ucítíme námi oblíbenou vůni, již máme spjatou s pocitem bezpečí, pohody, odpočinku. Jestliže nemáte oblíbenou vůni, měli byste se snažit ji najít. Díky ní se vám může žít lépe i v běžných každodenních povinnostech.

Vůně, které nás ovlivňují již od dětství

Spousta z nás má oblíbenou vůni spojenou s útlým věkem. U někoho to byla maminčina vůně, kterou si dokážeme vybavit a jednoduše ji zbožňujeme. Pokud na ni po letech náhodou narazíme, ihned ji poznáme. Někomu od dětství vůně připomíná babiččiny voňavé koláče, nebo zahradu plnou rozkvetlých květin. Vůně dovedou připomenout i negativní zážitky. Ty bychom se měli snažit zpracovat natolik, aby v nás vůně nevzbudila žádná negativa.

Parfémy, tělové vody a další

Aby vám bylo během dne dobře, a to ať jste doma či v práci nebo škole, je dobré si osvojit rituál, do něhož je zahrnuto navonění se. Jakmile pak jedete do práce, vdechnutí vůně vám může zlepšit náladu, i když vás čeká perný den.

Někomu vyhovuje parfém, který použije jednou či dvakrát za den, třeba doma a před odchodem z práce. V každé chvíli si tak budete připadat čistě. Jsou ale i dámy, které upřednostňují spíš tělové spreje a vody. Žádané jsou zvlášť v létě nejrůznější osvěžovače pleti, které můžeme najít pod názvem mlha. Jde o skvělé pomocníky, kteří nás v parném dnu osvěží ať už uvnitř nebo venku, mají decentní vůni a doslova nás proberou k životu, je-li nám vedro.

Vůně je dobré měnit podle ročního období. Jen málokdo snese v zimě letní svěží vůni, a naopak v létě zase těžkou zimní. Výrobci kosmetiky a parfémů nabízí sezónní vůně nejen parfémů, ale i vůni pro domov, oblečení a podobně. Mnoho voňavých možností nabízí např. webové stránky sabon.cz.

Zamilujte si naplno své vlasy

Ženy mající dlouhé vlasy se setkávají s tím, že jim pánové k vlasům rádi přivoní, zaboří do nich nos a polaskají je. Pokud máte obavu, že šampon či kondicionér nevoní dostatečně dlouho, zkuste mlhu na vlasy. Třeba ta od Sabon s názvem Hair Mist obsahuje jojobový extrakt, a tak chrání vlasy před vnějšími vlivy, brání je před vysoušením a omezuje třepení konečků vlasů na minimum. Nanáší se na vlhké i suché vlasy, můžete ji použít vážně kdykoli. Voní po celý den a velikostně vejde do každé kabelky.

Aby voněl váš domov

Každý domov má specifickou vůni. Na té se podílí mnoho faktorů. Lze ji však hodně ovlivnit i osvěžovači vzduchu. Abyste nemuseli manuálně stříkat do místností, jsou lepší krásné skleněné varianty s aroma difuzory. Vůně může stoupat ven prostřednictvím tyčinek.

Hezky působí i sušené květy, kůry, koření a podobně rozložené ve slaměné ošatce, dřevěné míse nebo ve skleněné prostorné obdélníkové nádobě. Ze sušených artefaktů se v zahřátém domově uvolňuje vůně, občas stačí promíchat rukou.

Vůně na oblečení

Dokonce již existují kromě aviváží, které musíte použít už při praní, i vůně na textil. Jsou bezbarvé, nezanechávají žádné skvrny ani filmy, ale vaše prádlo bude díky nim krásně vonět i po dlouhém namáhavém dni. Většinou bývají ve větším balení a stačí je nastříkat na prádlo ze vzdálenosti cca 30 cm.

Podívejte se sami, čím vším se můžete navonět vy sami, čím navonět váš příbytek a čím vaše oblečení, kabelku nebo třeba čepici. Jestliže si to budete cíleně uvědomovat, určitě si povšimnete, že příjemná vůně s vámi umí udělat doslova divy.

 

 

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno