Jste zde


Odhalte tajemství psychosomatiky
Esoterika.cz

 

Psychosomatika symbolizuje jednu z nejcennějších věcí, které v životě máme. Dokáže nám toho totiž o našem těle říct opravdu mnoho. Zjistěte, co se pod tímto pojmem skrývá a přečtěte si příklad fungování psychosomatiky z běžného života.

Co se skrývá pod pojmem psychosomatika

V rámci léčení alternativní medicínou se často pracuje s psychosomatikou. Pacient tak například přijde s bolestí v bedrech a od terapeuta se dozví, že tento problém vychází z oslabení ledvin a horkosti srdce a jater. A příčina toho má psychický původ. V tomto případě třeba může být původem chladný vztah k sobě samému a nadřazení systému nad sebe.

Pacienti tomu poté jen těžko věří. Do té doby totiž řešili jen příznak – bolest beder. A najednou řeší vztah k sobě samému. A právě v tomto spočívá psychosomatika. Veškeré fyzické potíže mají vždy psychický původ.

Bolest beder a psychosomatika

Celou problematiku si můžeme ještě podrobněji vysvětlit na již zmíněném případu bolesti beder. Představte si člověka, který na tyto bolesti trpí. V rámci čínské medicíny se přijde na to, že tato bolest má souvislost s nedostatečností ledvin. Ta vznikne ve chvíli, kdy pro člověka již nějaká činnost nemá smysl, ale i přesto ji dělá neustále dál.

Třeba taková žena, která musí neustále pečovat o domácnost jako jediná. I přesto, že děti jsou již velké a manžel by jí dokázal s mnoha věcmi pomoct. Pokud by mu to dovolila.

Ještě donedávna se musela neustále zabývat domácností a teď se může věnovat tomu, čemu vždy chtěla. Problém však spočívá v tom, že uvěřila, že její hodnota spočívá pouze v zajišťování chodu domácnosti. Dělá to jen ze zvyku a ubírá jí to energii.

Každý den se k těmto činnostem musí nutit a vadí jí, že ostatní její péči nedokáží adekvátně ocenit. Postupem času kvůli tomu vznikne právě nedostatečnost ledvin spojená s horkostí srdce a jater. A to se začne projevovat ztuhlostí zad, únavou a povrchním spánkem.

Je třeba řešit příčinu, ne pouze fyzický problém

Pokud bychom ve zmíněném případě řešili pouze bolest zad, v životě této ženy by se nikdy nic nezměnilo. Je tedy proto třeba zaměřit se na samotnou příčinu. Naše tělo symbolizuje unikátní stroj, který přesně reflektuje způsob našeho myšlení a přístupu k sobě samému. Ukazuje nám, co přesně bychom měli změnit a vylepšit. Tato komunikace mezi naší psychickou a fyzickou stránkou se nazývá psychosomatika.

Více informací ze světa alternativní medicíny najdete na www.netradicni-medicina.cz.

 

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Esoterika.cz

Zaměření:

Výklady karet, Lenormand, budoucnost

Kontakt: Nevyplněno

Web: http://www.esoterika.cz

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více