Jste zde


Nejlepší babské rady na nachlazení
Esoterika.cz

Nový rok je tady a s ním i sychravé počasí. Velké výkyvy teplot, ale také návrat do kolektivu po dvouleté pandemické pauze může být pro náš organismus velmi náročný. Slabší imunita se kašli, rýmě nebo teplotě neubrání a nemoc může potkat každého z nás. Jak se z toho co nejpřirozenější a nejrychlejší cestou dostat?

Vitamín C a další bojovníci proti chřipce

Při boji s nákazou potřebuje tělo dostatek živin a hydratace. Nezapomínejte proto na čistou vodu, ale hlavně na čaje z lípy, šalvěje nebo rakytníku. Ty totiž obsahují řadu antioxidantů a protizánětlivých látek. Jistotou je také zázvor. Způsobů jeho použití je mnoho. Nastrouhejte si ho a smíchejte s medem, udělejte si z něj čaj ochucený citronem a medem nebo se zakousněte do kandovaného kusu.

Nezapomínejte ani na ovoce a zeleninu. V boji s viry a bakteriemi poslouží hlavně vitamín C. Najdeme ho v citrusech, černém rybízu, šípcích, brokolici nebo růžičkové kapustě.

Jak na bolest v krku

Na uvolnění dutin a lepší odkašlávání zkuste smíchat dvě lžíce nastrouhaného křenu se lžící medu. Pokud křenu příliš nefandíte, vsaďte na solný roztok, ten pomůže v případě kloktání i s bolestí v krku. Účinným pomocníkem proti nemocem je i stroužek česneku.

Zdravý životní styl

Pokud se nachlazení nemůže celou zimu zbavit a opakovaně se k vám vrací, je na čase se zamyslet nad svým životním stylem. Organismus totiž oslabují, a tím zvyšují náchylnost k infekci, například:

  1. Nedostatek vitamínů,
  2. velké množství průmyslově zpracovaných potravin,
  3. málo pohybu a přirozeného světla,
  4. stres,
  5. nedostatek času na koníčky, přátele a rodinu

Zkuste během zimních krátkých dnů omezit věci, které vašemu tělu nijak neprospívají - alkohol, sladkosti, dlouhé vysedávání před obrazovkou nebo užívání nikotinu.

Pravidlo 80/20

Není nutné se těchto kratochvílí zbavovat úplně, stačí se pouze zamyslet nad jejich konzumací. Při přátelském setkání může stačit jenom jedna sklenička vína. Namísto celé bonboniéry si dopřejte pár kostiček kvalitnější vysokoprocentní čokolády. Mobil vyměňte za váš oblíbený časopis nebo knížku a místo klasického tabákového výrobku zkuste jeho méně škodlivou alternativu. Tou je například zařízení na zahřívání tabáku PULZE. Zkrátka nezapomeňte, že řešit příčiny zdravotních problémů je stejně důležité jako jim předcházet.

Autor: Elena Gottfried

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno