Jste zde


Aromaterapie aneb Podzim bez deprese
Esoterika.cz

 

Co se vám vybaví, když se řekne AROMATERAPIE? Zřejmě nekonečné množství vůní, které zcela pohlcují vaše smysly.

Aromaterapie neboli léčba vůní je spojena s éterickými oleji, které povzbuzují ozdravné procesy v lidském organismu. Tato metoda, využívající rostlin, totiž neléčí pouze mysl, ale také tělo. Oboje je propojené a o oboje musíme pečovat. Když trpí tělo, trpí mysl a obráceně. Podzim a zima jsou pak obdobími, kdy naše nálada je často pochmurná a mnohé z nás postihují melancholické stavy až deprese. Zvláště v tomto období je dobré dělat vše, abychom se co nejvíce dostali do psychické pohody, a právě k tomu slouží aromaterapie.

Kouzlo esenciálních olejů

Silice – éterické oleje, které mají v sobě všechny rostliny působí rozdílným způsobem na naše tělo. Některé nám pomohou od dýchacích problémů, jiné mají zase pozitivní dopad na náš kardiovaskulární systém. Jedny působí proto únavě, aby nám další pomohly při rýmě a nachlazení. Éterických olejů je nepřeberné množství a každý z nich má na naše zdraví rozdílné účinky.

V podstatě nám esenciální oleje pomáhají ve dvou oblastech. Tou první je jejich pozitivní dopad na náš nervový systém, který pomáhají buď tlumit nebo stimulovat, a tou druhou je jejich léčebný efekt, kdy pomáhají při různých onemocněních. Jejich přesah ale může být daleko větší. Každou vůni totiž můžeme mít spojenou s určitým zážitkem, s nějakou vzpomínkou. Je tomu opravdu tak. Zavřete oči a zkuste si vybavit, zda máte nějakou vůni spojenou s něčím pozitivním, co se vám v životě stalo. Určitě si na něco vzpomenete, a právě jakékoliv navození pozitivních pocitů je jedním z cílů aromaterapie. Léčby vůní, kterou již využívali staří Egypťané.

Esenciální oleje a jejich účinky

Borovice – při kašli a ucpaných dutinách, posiluje imunitu

Citronové oleje – antiseptické účinky, zlepšují náladu

Eukalyptus – k dezinfekci vzduchu, při dýchacích problémech, snižuje horečku, podporuje prokrvení

Máta – tiší bolest, při dýchacích problémech

Mateřídouška – při nachlazení a respiračních problémech

Levandule – zklidňuje mysl, zlepšuje spánek, při kašli

Skořice – čistí vzduch, má povzbuzující účinky

Šalvěj – zklidňuje mysl

Tymián – při rýmě a nachlazení, aktivuje imunitní systém

K zesílení efektu esenciálních olejů používejte aroma difuzér, který rozptyluje vůni po místnosti v pravidelných intervalech, které si sami dopředu nastavíte.

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Esoterika.cz

Zaměření:

Výklady karet, Lenormand, budoucnost

Kontakt: Nevyplněno

Web: http://www.esoterika.cz

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více