Jste zde


Výživa podle pěti elementů - 1
Iva Hédlová

JAK MŮŽETE S RADOSTÍ A POŽITKEM POSÍLIT SVÉ ZDRAVÍ, VITALITU A ENERGII LÁSKY

 

 Řekli byste, že pomeranče a kiwi, které jíte v zimě kvůli svému zdraví, vaši imunitu ve skutečnosti spíš oslabují? Řekli byste, že ony tak údajně zdravé banány mohou způsobovat únavu, nesoustředěnost a zahlenění průdušek, obzvláště u malých dětí? Řekli byste, že jogurt a odtučněný tvaroh vám sotva pomohou zhubnout?

To jsou pro mnohé ještě i dnes senzační novinky, jež snad povedou k tomu, že jejich úsilí o větší vitalitu, stabilní zdraví a lepší postavu konečně ponese vysněné ovoce.

Že by zase nějaká nová zdravotní dieta? Ne, stravování podle pěti elementů není dieta v běžném slova smyslu. Nebyla také vymyšlena v laboratořích stravovacích teoretiků.  Čerpá z tisíc let Starého pokladu – ze zkušeností tradiční čínské medicíny, jejíž principy jsou dodnes v Číně s úspěchem využívány v nezměněné podobě v kuchyních, restauracích a nemocnicích. Přesto zde na Západě působí jako nová a průkopnická:

- pro všechny, kteří se již o zdravý a vědomý přístup ke stravování snažili, ale vždy opětovně narazili na hranice rozličných stravovacích způsobů

- pro vědecky zaměřené jedince, kteří až do nynějška věřili, že vitalita, výkonnost a zdraví mohou být dosaženy především zabezpečením jednotlivých substancí, jako jsou minerály, vitamíny, enzymy apod.

- pro optimistické a komunikativní jedince, kteří by chtěli vědět, jak mohou na druhý den kompenzovat přílišnou hojnost jídla doma nebo vydatný oběd či večeři v restauraci

- pro hodně vytížené, kteří mohou podle pěti elementů vařit, aniž by na to museli vynakládat příliš mnoho času, nebo si podle tohoto systému mohou volit menu v jakémkoliv lokále

- pro všechny, kteří hledají nový a celostní stravovací systém, aniž by museli ihned veškeré své dosavadní stravovací zvyklosti hodit přes palubu

Stravování podle pěti elementů razí nové cesty. Do popředí staví energetické působení potravin a ukazuje, jak lze cíleně ovlivňovat tělesné a duševní aktivity, pocity, stejně jako přístup k sobě samému a ostatním.

V čínské nauce o stravování neexistují žádné rigidní zákazy. Vaše stravovací zvyklosti se mění jednoduše tím, že více víte. Logičnost systému pěti elementů umožňuje hlubší pochopení jednostranných, zdraví škodlivých stravovacích a životních zvyklostí otevírá cesty k dobrému pocitu a radosti ze života.

Zdraví, kvalita života, výkonnost a spokojené vztahy nejsou náhoda. Jsou mnohem častěji výsledkem vlastního konání, laskavému přístupu k okolí a v neposlední řadě rozumného stravování. Dvě kouzelná slůvka rozumného stravování zní: požitek a stravitelnost.

Iva Hédlová podle Barbary Temelie – Výživa podle pěti elementů

 

Ve spolupráci s www.zdravi4u.cz
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Iva Hédlová

Zaměření:

Ezoterika, alternativní medicína

Kontakt:

www.zdravi4u.cz
ivahedlova@volny.cz
737151843

Web: www.zdravi4u.cz

Telefon: 737151843Další články autora
více