Jste zde


Vánoční dárek od Orákula vizí a Cira Marchettiho
RenataP

Sváteční čas je tady a vy si můžete právě nyní rozbalit malý vánoční dáreček. Orákulum vizí je plné tajemství, snů, intuice a hlubokých světů, jejichž moudrost nás někdy cvrnkne pod nos okamžitě a jindy si na jejich pravé poselství musíme chvíli počkat.

 

Orákulum vizí se s ničím moc nemazlí, umí trefit hřebíček na hlavičku a dá nám přesný návod na to, kam zaměřit svou mysl, abychom postupně vyřešili to, co nás v životě nyní trápí nebo naplňuje nejistotou. Někdy je třeba něco dělat. Někdy je třeba jen založit ruce a nebránit osudu v jeho činění.

Orákulum vizí vychází už podruhé, Ciro Marchetti ve své knížečce k této sadě karet výrazně píše, že jde o karty, které ne vždy pohladí, které nám umí pocuchat vlásek, ale jen tehdy, když si to opravdu zasloužíme. A tak jsem si říkala, že se podíváme na takové malé předvánoční nebo vánoční poselství, které by mohlo navodit vánoční pohodu.

Nebo nám něco vyřešit ještě předtím, než si vánoční pohodu naladíme sami.

Harmonie – rovnováha – soulad s ostatními

„Harmonie nedosáhnete tím, že všichni budou zpívat totéž.“ Doug Floyd

Tak a máme to. Vánoční pohoda má letos jednu podmínku. Musíme dosáhnout harmonie, přizpůsobit svůj postoj a úhel pohledu tak, abychom zvýraznili to, co je s ostatními v harmonii, čím je doplňujeme, čím je milujeme, abychom dobře fungovali ve spolupráci a byli tím správným dílkem ve společném obrázku puzzle.

Já mohu prozradit už to, že spoustu výkladů na téma příštího roku naznačovalo, že lidi k sobě opravdu po dlouhé době budou mít blíž, je to dáno i astrologicky pohybem Chirona, tak se vyplatí dát si takové „demo na příští rok“ už během svátků. Naslouchat, mít rád, snažit se najít na jednu stranu stejnou melodii, ale svým vlastním tónem. Sem tam zahrát něco, co je jiné, ale co ladí s ostatními.

Karta ale také varuje v tom, co bývá před Vánoci častým prohřeškem: „Mějte se na pozoru před neustálými ústupky ve jménu všeobecného blaha. Přijdou situace, kdy byste měli zaujmout rozhodný postoj a vystoupit také sami za sebe.“

Tak – a teď to víte.

A když se ještě vrátím k Ciru Marchettimu, tak tohle je karta přesně podle jeho gusta. Taková, která nám dá jasnou radu, v níž najdeme svoje chyby, a ne úplně správná jednání, která když překračujeme, překračujeme vlastní hranice, v tomto případě přílišnou snahu se zalíbit, nebo se naopak až příliš demonstrativně lišit a tím v podstatě přehlíživě hledět na druhé, se do harmonie se společností nedostaneme. Vždycky jsou věci, které máme s druhými lidmi společné a které když budeme sdílet, radovat se s z nich, znatelně tak stoupne naše spokojenost se životem. Společné zájmy, společná témata a….

Co takhle třeba ochutnat zájmy a témata těch druhých? Třeba na nich něco je… Třeba jsou dobrá na poslech, třeba i na vyzkoušení. A co takhle nabídnout kus sebe druhým? Třeba někdo dostane chuť!

O autorovi: Ciro Marchetti je autor bestsellerů Zlatý tarot a Tarot snů a mnoha dalších karet. Vyniká uměním, jak sám říká: „tvořit umění, které přináší schopnost zaostření, byť jen chvilkového, díky kterému máme možnost spatřit to, čeho bychom si jinak možná vůbec nepovšimli“.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2018, www.synergiepublishing.com
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více