Jste zde


SYMBOLON: Najdi k němu cestu!
RenataP

symbolon

Symbolon jsou karty, které působí odtažitě. Složitě. Stačí si ale vzít k ruce knihu, která k nim je přiložena a začnou vás zajímat více. Rozpustí se závoj ostychu, respektu a strachu. Skutečně to nejsou ledajaké karty a je v nich velký díl informací, na které nemusí být každý úplně připraven.

 

V Symbolonu nejde jen o uvědomění si vlastních vnitřních osobností, což je asi nejsilnější vjem, ale zdaleka ne jediný.  On představuje zároveň jakousi „obrázkovou knížku“ astrologických aspektů, píše se v příručce. A takových cestiček, jak lépe pochopit významy tu je více. Porozumět Symbolonu chce čas a jakousi rostoucí vášeň k těmto kartičkám, které mohou působit na první pohled neproniknutelně a trochu strašidelně. O to více lze ocenit právě knížečku, která více osvětluje historii Symbolonu a několikero možností, jak nahlížet na významy jednotlivých karet.

Astrologie je jen jednou z možných cest, jak tyto náročné a elegantní karty pochopit.

Přesto si ale myslím, že kolik lidí, tolik způsobů, jak Symbolon chápat a jak promlouvá.

Jak se s nimi tedy nejlépe seznámit?

Budu postupovat podle knížky!

Výborný nápad. V knížečce je nejen popsáno několik typů výkladů, ale také jednotlivé pozice jsou popsány potom u každé jednotlivé karty. Velmi to usnadňuje prvotní interpretaci, pochopení a osvojíte si dávání si informací do souvislostí. V tomto případě doporučuji si s kartami pořádně pohrát a dát si čas. Zkusit různé typy otázek, různé oblasti a sledovat, jakým způsobem se vám budou čtené informace spojovat a jakou roli bude hrát i samotný obrázek.

Na obrázky bych tady moc nedala, mě osobně mnoho neříkají, necítím v nich hloubku, ale takovou respektující symboliku, kterou je třeba vzít mnohem širším způsobem než u běžných karet. A proto ráda čtu i to, k jakým astrologickým principům karta náleží, což vám umožní lépe si uvědomit její vyzařování. Jsou v ní emoce ztracené nebo sebevědomé? Máme tyto emoce nyní vzít a umírnit, nebo naopak být víc odvážní. Je to výzva k akci, nebo k upozadění se? To všechno pak můžete probírat ze všech různých směrů.

Při výkladech jsem si také všimla jedné věci: ač někdy vyšla stejná karta více lidem, pokaždé v tom byl trošku jiný význam. Ještě zajímavější koktejl vznikne ve chvíli, kdy si k Symbolonu přiberete třeba klasický tarot nebo jinou kartu. Nádherně se doplňují, přesto jsem se ale nemohla zbavit pocitu, že Symbolon je jednoduše říznější, nekompromisní a dost bolestivě často ukazuje na místa, která často ani sami před sebou nechceme vidět.

Budu postupovat podle obrázků!

I toto je způsob, ale dříve či později si knížku stejně rádi otevřete. Ale seznamování skrze obrázky doporučuji lidem intuitivně založeným a těm, kteří jednoduše milují tento styl kreseb. Nemáte ze Symbolu strach? Pak směle do něj skrze obrázky! Pokud máte respekt, doporučuji raději cestu skrze text, písmenka a knížečku.

A malý seznam na konci knížečky!

Tak ten je naprosto bezvadný. Je tu místo rejstříku a každou kartu, která vás zaujme si můžete následně vyhledat podle čísla stránky. Paráda. Je to užitečné, protože karty nejsou popsány čísly ani seřazeny podle abecedního seznamu čili toto je naprosto geniální nápad, jak si nalistovat okamžitě svou vytaženou kartu a text k ní.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com, 2019
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více