Jste zde


MJ Cullinane: Havraní tarot: Jak se s ním pracuje?
RenataP

havraní tarot

Havraní tarot je tajemně přívětivý. Přinese vám jednoduchou symboliku, elegantní obrázky, se kterými je jednoduché se energeticky sžít, ale jako bonus vás naučí pracovat s kartami a jejich významy i díky obráceným významům.

 

A to musím říci, dost často se nevidí. Většina tarotových i jiných karetních knížeček vypisuje významy obrácených pozic, ale jen někdy tyto informace vychází z praktického zamyšlení se nad kartou, nad blokovanou nebo jinak zvýrazněnou energií karty tak, abyste po pár kartičkách už dokázali předem odhadnout, o čem asi ta další „obrácená karta“ bude.

Havraní tarot v praxi

Nakonec můžete Havraním tarotem vykládat své vlastní příběhy a jejich obrácené pozice ucítíte automaticky. Někdy se mi stávalo, že význam karty zůstal někde mezi tím základním a obráceným významem. Svou roli ve výkladu a příběhu hrály obě polohy. A to hlavně v případech, kdy se řešily situace, kde si evidentně na nějakém tom štěstí nebo pohybu vpřed stojíme sami. Kde je aktivní téma bloků a černých děr stahujících naši kreativní energii.

Úlevný Havraní tarot

Někdy takový výklad může být neuvěřitelně úlevná záležitost, protože konečně si dovolíme, prožijeme, procítíme, přijdeme na úžasná řešení svých problémů. Víc než u jiného tarotu jsem tu vnímala jistou meditační energii. Snad je to ta mystika, kterou autorka v knížčce popisuje a která i ji samotnou pohltila natolik, že vytvořila tento tarot. Energie havranů je mystická.

O tom není žádný spor.

S Havraním tarotem se dostáváte mezi světy, do závoje své vlastní duše, která vám na chvíli dovolí nahlédnout tam, kam všední den zakazuje. Je to právě ta již řečená úleva a radost z čistého nalezení jednoduchosti svého bytí.

A ty jednoduché odpovědi na složité otázky.

Rada autorky:

„Pro běžnou potřebu si raději vykládám ne jednu, ale tři karty, a žádám tarot, aby mi sdělil příběh. Obvykle o kartách pak přemýšlím ještě dlouho po dokončení výkladu. Často o sobě zjistím něco nového, co jsem nevědomky nebo úmyslně přehlížela. Někdy přijdu na nový způsob, jak k danému problému přistoupit.“

Jak se tohle projeví v praxi?

Toto pomalé přistupování k výkladům se mi hodně líbí. Tříbí to naši pozornost, zvyšuje vědomí přítomného okamžiku a učí nás to přemýšlet v souvislostech všedního života. Často se mi stávalo, že s výklady jsem i já sama nakládala stylem: „No tak to vím, to není nic nového… jo aha, tak tohle mám dělat“, ale víc nic. V praxi jsem maximálně pocítila tíhu tohoto výkladu nebo informaci, ale už mi nějak mezi prsty protékala právě ta praxe. Toto nechání výkladu uzrát se mi líbí. Přináší možnosti, jak pochopit dny, které přichází, jak poznat význam tohoto výkladu, protože se může pak stávat, že právě toto téma nám osud zvýrazní a nechá nás s ním něco udělat. Něco praktického.

Například – přestaň přemýšlet a váhat. Nech chvíli nějakou autoritu ve svém životě, aby ti naznačila směr – a uvolni se. Nepochybuj, nezpochybňuj nějaká slova, která přijdou a sleduj, protože za tím vším by měla přijít nějaká milá nabídka, uvolnění, otevření se novému životnímu zážitku nebo řešení…

Třeba to bylo moje poslední poselství.

A tohle stačí si někam napsat a… zkusit to. Jednou, dvakrát… a uvidíte, že v kartách objevíte nejen důvěrníka, který o vás ví všechno, ale i uklidňující prvek ve svém životě.

Ale na každého působí tarot jinak. Jak na vás?

Autorka karetní sady:  MJCullinane je spisovatelka, malířka, matka a milovnice všeho magického. Z obtížné životní situace vyšla jako úžasná umělkyně, což dokládá i cena CARTA 2019 za nejlepší a nejkrásnější tarotové karty. Zamilovat se do života je ten nejkrásnější dar.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2020, www.synergiepublishing.com
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více