Jste zde


Malá arkána VII.
Ján Lev

31 - Prosperita, zisk. Využitie potenciálu arkány s číslom 30 a ukazuje rast úrody zeme. Znamená prácu, ktorá prináša ovocie, zabezpečí hojnosť a v konečnom dôsledku spôsobuje stabilitu a spokojnosť. Umožňuje využitie vlastných schopností. Realizácia, popularita, dobré vzťahy, dobré postavenie, nové aktivity. Byť aktívnou súčasťou tvorivých síl zeme, života a spoločnosti. Písmo nám radí: "Kto pozoruje vietor ; nebude siať semeno; a kto sa díva na oblaky, nebude žať." Negatívne môže znamenať experimentovanie, zanietenosť, riziká.

 

Arkánu dopĺňa 70 - nová cesta, prekonať mŕtvy bod, chuť do boja, iskrenie vozu, chuť stvoriť nové veci, chuť poznávať cestu stvorenia a napredovať. Túžba zmeniť alebo stvoriť svet. Odhodlanosť vydať sa na ťažkú novú cestu. Bod, keď dokážeme uzatvoriť minulosť a vykročiť do budúcnosti. Rozhodnosť, keď už vieme čo chceme. Znovuzrodenie ducha, akoby omladnutie. 70 rokov trvalo Babylonské zajatie. 70 dní smútil národ za Mojžiša. Číslo 70 je aj súčtom písmen slova Bina, čo znamená porozumenie a pochádza zo slova Bejn, čo znamená medzi. Arkána značí hlboké pochopenie a rozhýbanie z mŕtveho bodu, často aj istou dávkou akoby novej sexuálnej energie. Túžba byť účastníkom činnosti nebeského vozu, Merkava. Negatívne arkána značí počiatočné problémy rozhýbania sa a možno aj malé množstvo prostriedkov.


9-Devítka disků - Zisk
Radost. Vyzařování. Hojnost. Popularita. Úspěch na všech úrovních. Odložení ega přináší bohatství duše. Cílů bylo dosaženo. Všeobecně - Překvapivý objev vlastních schopností často způsobený neobvyklými situacemi ("Kdo by si byl pomyslel, že je to vůbec možné?") - schopnost užívat si nadbytku - chytrost a lstivost - finanční úspěch. Vztahy - "Dobrá partie" - možnost hlubokého přátelství s jinými lidmi, které bude plodné a přínosné pro všechny. Povolání - Označuje úspěšný podnik s dobrým ziskem, nečekaný úspěch v žádosti o místo nebo úspěšné složení zkoušky či testu - růst a rostoucí prosperita. Astrologie - Venuše v Panně. Mantický význam - Soudnost, opatrnost, finanční úspěch, prosperita, jistota, tvořivost, nutnost dávat i přijímat, zisk v lásce. Obrácená karta - Nejistota, ohrožení, nebezpečí, neopatrnost. Tělo - Břicho, vnitřnosti


6-Šestka mečů - Věda
Změna ve způsobu myšlení. Nová rovnováha. Jasnost myšlení. Správný úhel pohledu. Cestování, příznivé zprávy. Všeobecně - Tvořivá inteligence - porozumění ostatním - umožňovat druhým, aby člověka pochopili - opuštění starého a odchod k novým břehům. Vztahy - Optimální rovnováha mezi citem a rozumem - možnost výměny nápadů, aby si partneři lépe porozuměli a hlouběji se poznali. Povolání - Komunikační talent pomáhá odstranit konflikty - holistický pohled na věci umožňuje nové věci - nalezení nekonvenčních řešení problémů se spolupracovníky nebo projekty. Astrologie - Merkur ve Vodnáři Mantický význam- Věda, objektivita, jasný cíl, cesta, překonané potíže, zasloužený úspěch , Obrácená karta-Návrh, veřejná zpověď, nerozhodnost Tělo-Holeně, lýtka


32 - Bohatstvo, stabilné zázemie, naplnenie, rodina, spokojnosť, matka, starostlivosť o blízkych, pragmatickosť, kontakty. Arkána ukazuje akoby matku rodiny, ktorá opatruje svoju domácnosť, svojich blízkych. Zabezpečuje vnútorné teplo rodiny, blahobyt a dobré vzťahy medzi blízkymi, známymi. Má vážené postavenie a rozhodujúce slovo ohľadne vnútorných záležitostí. Arkána ukazuje stav keď sme spojení so svojim okolím, (kontakty) a pracujeme na tom čo je nám blízke. Kabala pozná 32 stavov múdrosti (bohatstva). 32 je tiež súčtom písmen slova BL (čítaj: lev), čo znamená srdce a skladá sa z prvého a posledného písmena TORY. Negatívne môže znamenať zaujatosť, prílišnú pragmatickosť, formálnosť, materiálnosť, prekročenie hraníc, oslabenie duchovnosti, nevernosť a odklon. Ako príklad nám poslúži bohatý a múdry kráľ Šalamún na sklonku svojho života.


Arkánu dopĺňa 69 - služba presvedčenia (nie kvôli zisku ale pre dobro), tvrdá služba, snaha byť užitočný. Je to statočná služba toho, koho si vážime a stotožňujeme sa s ním, sme o tom presvedčení. Je to tiež služba DUCHA, podobne ako chlapec poslúcha svojho otca a nasleduje jeho príklad. Syn pod vedením svojho otca sa stáva majstrom v diele. Negatívne môže znamenať nútenú službu nutnosti, stratu bohatstva, praktickú porážku, alebo aj stratu slobody. Číslo arkány ukazuje aj vzťah k arkáne Diabol (6+9=15 potreba pochopenie čistoty a oddanosti k božiemu vedeniu). Podobne ako negatívny aspekt Diabla značí prekročenie božích ustanovení aj nezvládnutie tejto arkány zákonite privodí porážku a stratu majetku.


10-Desítka disků - Bohatství Bezpečí.
Štěstí. Rozvinutá nadání. Uvědomění si odměny, kterou člověk získal. Přišel čas sdělovat své znalosti. Bohatství. Všeobecně - Stavění na dobrých základech - bezpečí vlastní rodiny a peněžních prostředků - blahobyt - velkorysost - ale též zlatá klec - pocit, že je člověk vehnán do úzkých závistí a zlobou, což je způsobeno lpěním na cenných věcech. Vztahy - Příjemná doba a přátelská atmosféra, v níž si člověk může užívat jak každodenního života, tak i zvláštních událostí a akcí - pocit bezpečí a míru v kruhu rodiny nebo blízkých přátel. Povolání - Jisté pracovní místo - dobrý plat - bohatství myšlenek a akcí rozšiřuje obzory a umožňuje dosáhnout důležitého bodu. Astrologie - Merkur v Panně. Mantický význam - Bohatství vnitřní i vnější, dědictví, schopnost sdílení, rodina, domov, výhodné obchody, bezpečí Obrácená karta-Krádež Tělo - Břicho, vnitřnosti.


5-Pětka mečů - Porážka
Roztržka. Porážka pro nedostatek přesvědčení. Pohlédni dovnitř, abys uviděl, co je třeba změnit. Buduj mosty, ne zdi. Boj, možný neúspěch. Všeobecně - Starý obraz světa musí padnout, aby mohlo být dosaženo nového pochopení - porážka způsobená přehnanými pokusy zabránit konfliktu - strach z neznáma se objevuje s obnovenou silou - potřeba ochrany - proradnost a podlost. Vztahy - Nešťastné partnerství, obvykle též konec takového vztahu - strach z konfliktu se projevuje jako nenávist, hořkost a pocit nesmyslnosti - "bít kolem sebe" ze strachu ztráty kontroly nad situací. Povolání - Obchodní politika bez skrupulí, jejíž součástí je bezohledné používání pomlouvačné, proradné a pokořující taktiky - strach ze selhání v projektu nebo úkolech. Astrologie - Venuše ve Vodnáři Mantický význam - Strach ze ztráty nebo porážky, porážka, ponížení, podlost, nespolehlivost, nevýhodnost, nerozvážnost , Obrácená karta - Totéž, ale s pohřebními obřady , Tělo - Holeně, lýtka.
Pokračování příštěHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Ján Lev

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Bratislava
www.ezoterika.szm.sk

Web: http://www.ezoterka.szm.sk

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více