Jste zde


Anna Stark: Karty posvátné síly
RenataP

karty posvátné síly

Původně jsem se věnovala tarotu, ale při vykládání karet jsem vždycky měla pocit, že tarot omezuje můj vztah sama se sebou a s mojí duší. Vždy jsem věděla, že mám k dispozici daleko více zdrojů, a proto jsem podobně jako Alenka v říši divů otevřela další dveře a vydala se prozkoumat králičí noru,“ píše Anna Stark v poděkování u knížky s Kartami posvátné síly. A těch 36 karet jen potvrzuje hlubší nadhled, který se s taroty velmi dobře snáší, ale na druhou stranu je to opravdu cesta do králičí nory, hlubší, tajemnější, najdete tu více jinotajů, jedna informace v různou chvíli a rozpoložení může znít úplně jinak. Chvílemi taroty blednou a na moment nás opouštějí…

 

Autorka vlastně velmi dobře vystihla dojem, který tento karty udělaly i na mne. Jednoduchá symbolika zvířat, mandal, léčivých bytostí přírody – ve skutečnosti ale právě v té jednoduchosti je obrovská hloubka. Intuitivní popis, chvíle, kdy přesně víte, co se ve vás děje a co chtějí karty říct, ale v ten moment jen těžko to slovy vyjádřit. A následně tak logické vyústění celého příběhu, symboliky, že buď už víte a je to pro vás jen „aha efekt“, nebo si zmateně říkáte, „proč vás to nenapadlo samotné“.

Jeden důvod by tu byl. Protože to ve skrytu duše víte, proto výsledky výkladů Kartami posvátné síly jsou tak povědomé, blízké, zároveň tím ale úchvatné smísené se strachem… strachem ze sebe samé, ze své síly.  Víme, podvědomě jsem měla vždy pocit, že to, co karty řekly, jsem vlastně věděla, jen si zdráhala přiznat.
Nebo to byla nadšená trefa do černého.

A když ne, nezbylo než se podívat pravdě do očí.

A podobnou zkušenost jsem učinila i s výklady pro druhé, i tady byly v souladu s jejich rytmem života a s něčím, co v sobě lidé nesli a jen to chtěli nějak pojmenovat. Podívat se tomu do očí. Navíc Karty posvátné síly přináší i řešení, úhly pohledu a mnohdy jsou opravdu jiné, než jaké jsme naučeni nebo jsme zvyklí díky strachu, který nás provází všedními dny.

Jsou to velmi dobrá řešení. Velmi dobré úhly pohledu  - ale pamatujme, ten největší kus práce za nás neudělají karty, ale my sami. Můžeme z nich použít praktickou radu, můžeme je použít v meditaci, můžeme si vzít afirmace, můžeme díky nim prožít samouzdravovací proces díky nadšení, které v sobě vydolujeme a užijeme si ho.

Život je krásný, a vždycky má řešení – v naší tvůrčí síle, která v nás dříme.

Snad proto, že autorka sama prošla úzkostnými stavy a panickými ataky, jsou tyto karty přesně tím, co potřebujeme k tomu, abychom se zbavili strachu ze života a z budoucnosti a stali se jejími aktivními tvořiteli. Je toho totiž hodně, co máme ve svých rukou a co můžeme ovlivnit.

Lidé se nejčastěji vzdávají své síly tak, že uvěří, že žádnou nemají….

                                                                                                              Alice Walker

O autorce: Anna Stark se zaměřuje na intuici a energii. Do tarotu se zamilovala v patnácti letech, vyrostla na vesnici v australském státě Nový Jižní Wales a už jako vnímala energie kolem sebe. Když se začala zajímat o duchovno, objevila svět paranormálních jevů, historii a sociologii. Své poznatky předává dál, posílena vlastním uzdravením z úzkostí a panických záchvatů. Ráda by lidem pomáhala pochopit, jak je uzpůsobena lidská mysl, zdraví, duchovní vývoj a nacházení rovnováhy mezi vším, co žijeme.

O ilustrátorovi: Louis Dyer je digitální umělec z Velké Británie. Jeho dílo je odrazem inspirativního lucidního snění, meditací a astrálních cest. Rád pracuje s digitální technikou, ale je i zručným tradičním malířem. Vodové, akrylové i olejové malby jsou jeho vášní. Chce inspirovat lidi svým uměním a pomáhat k uzdravení svými obrazy a představami, které v nás evokují.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2019, www.synergiepublishing.com
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více