Jste zde


Učebnice psychologických tajů motivace
RenataP

Pojďme se podívat do velkého světa úspěšných lidí, kteří ke svému úspěchu potřebují jediné – stejně motivované spolupracovníky. Kde se nacházíte v té pracovní, ale i rodinné hierarchii životních hodnot a motivace? Jak moc je podobné vedení firmy a vize úspěchu například vedení rodiny, síle jiných „kmenových vůdců“, podle kterých se odvíjí celá budoucnost lidí kolem nich? Ano, autoři mají pravdu, že když se do všeho toho rozdělování a drsného pohlížení do nitra zklamaných, lenivých nebo demotivovaných lidí podíváte, tak vám skutečně spadnou růžové brýle a mnohdy to není jednoduché čtení.

 

Cesta změny: Cesta k úžasnému životu?

Může být. Jde o to, koho máte kolem sebe. Jsem si jistá, že každý si z této knihy vezme něco jiného a ne každému musí být příjemné návody a podrobně popsané krůčky, jak s tím vším, co nám bere životní a tvůrčí energii, bojovat. Mnohdy bude vadit i symbolika firemní kultury, ale zkusme se od toho oprostit. Nemusíte být manažer, aby vám Zrození kmenového vůdce nepřineslo zásadní prohlédnutí, sebereflexi a chuť s tím vším něco dělat. Rodina funguje stejně. Společenství lidí sdružujících se za jakýmkoliv zájmem funguje také stejně.

A také potřebuje kmenového vůdce. Osobnost, která umí nadchnout, která se umí vcítit, která si umí vybrat správné lidi.

Neuvěřitelná škála informací, která může jinak znít pro manažera, jinak pro matku od rodiny, která musí být také kmenovým vůdcem, jinak se rodina zhroutí. Každý si tu má  možnost vzít svůj vlastní návod k tomu, jak si udělat svou životní vizi úspěšnou.

Třeba i jen tím, že zaměříte pozornost na úspěch, eliminujete negativní vlivy, najdete lidi podobně smýšlející. A věřte, že i jen TO, dělá hodně.

Návodná učebnice: Krok za krokem

Dojem? Ráda bych knihu nazvala PEVNOU a POHODLNOU, která ale vyžaduje více času na vstřebání a na vlastní sebereflexi. Informace jsou čtivé, zároveň však bez zbytečné vaty, jasné, stručné, přesně tolikrát opakované a zopakované, jak je třeba po pochopení a postupné rozvíjení všech metod. A nad těmi se budete možná často pozastavovat, protože vycházejí z čiré logiky.

Čte se navzdory těžkému tématu celkem lehce tím, že se částečně v knize má šanci každý nalézt a vidí tam realitu něčeho, co je třeba jen o krůček nad ním,… když… když po tom bude chtít sáhnout. A zopakování toho nejdůležitějšího na konci každé kapitoly je v takovou chvíli požehnáním.

 

O autorech:

Dave Logan, John King, Dr. Halee Fischer-Wright: autoři jsou členy a spoluzakladatelé společnosti CultureSync, která se věnuje koučování, vedení projektů v oblastech nových technologií, státní správy a realit. Každý do knihy vnáší své zkušenosti a svůj pohled na věc.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2019, www.synergiepublishing.com
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více