Jste zde


Šamanismus jako metoda poznávání
Markéta Švarcová

Co se děje, když šamani a šamanky bubnují, zůstává tajemstvím. Ale víme, že si ze svých cest přinášejí zkušenosti z jiných světů. Zkušenosti, které od základu změní jejich hodnotový systém, jejich schopnost vnímání. Jejich srdce začnou znít ve stejném rytmu jako srdce Matky Země. Už nikdy nebudou sami, stávají se součástí světa.

Je řada směrů, které integrovali do svého systému šamanské metody poznání. Nejznámější z nich je směr LIVE SPRING - ŽIVÝ PRAMEN.

Máte-li chuť vyzkoušet si šamanskou cestu, zde je praktický návod:

Udělejte si čas jen pro sebe. Najděte si místo, kde nebudete alespoň půl hodiny rušeni. Uvelebte se v pozici, která vám je pohodlná a nechte svou mysl uklidnit. Zkuste alespoň chvíli nemyslet na starosti všedního dne! Lepších výsledků pravděpodobně dosáhnete pokud použijete nějaký rytmický nástroj. Šamani používají odedávna buben. Ale pokud zrovna žádný po ruce nemáte, můžete ho klidně nahradit. Záleží na vaší fantazii. Podobnou funkci splní klidně i poklička s vařečkou. Důležité především je nechat bubnu vlastní rytmus. Nechat zvuk volně plynout.

Zavřete oči a představte si místo, které máte rádi. Může to být místo reálné, ale nemusí. Důležité je, že se tam cítíte dobře. Až budete ve své představě na tom oblíbeném místě, ponořeni ve své mysli, vyslovte záměr: " Mým záměrem je uvidět se jaký jsem". Zůstanete-li otevřeni, vaše cesta se sama rozběhne. Nechte si ukázat odpověď na vaši otázku. Pocity, které zachytíte a myšlenky, které vás napadnou si zapište. Druhý den se k nim zkuste vrátit, mohou v nich být ukryty důležité informace pro vás.

Pokud jste pracovali dobře, budete se cítit nabiti energií. Posilněni na další šamanské putování. Přeji hodně štěstí.

 Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Markéta Švarcová

Zaměření:

Šamanská poradna Přístav 69 Léčba nemocí těla: bolesti zad, hlavy, kloubů, alergie, rakovina, onemocnění žaludku, srdce, neplodnost. Pomoc vaší duši: léčba závislostí, traumat a fobií, nedostatek lásky, špatné mezilidské vztahy, deprese, úmrtí blízých aj.

Kontakt: Nevyplněno

Web: www.pristav69.cz

Telefon: 774 696 059Další články autora
více