Jste zde


Síla ženy I.
Iva Hédlová

Pamatujte, že i sebemenší změna ve vašem uvažování může být prvním krokem k vyřešení těch největších problémů. Pokud se života správně zeptáte, jistě vám pomůže svou odpovědí.

 

Je mnoho způsobů, jak se změnit. Můžeme se třeba zaměřit na svoje chyby. Nebudeme hledat co je na nás špatného, ale zkusíme spíše najít limity, které jsme si samy vytvořily a které nám brání v rozvoji. Můžeme tyto bariéry sami bourat a měnit se, aniž bychom se sami obviňovaly. V dětství jsme se naučily mnoho věcí, které jsou nám v podstatě ale cizí. Zkrátka jsme jen přijaly cizí myšlenky. A když jsme se je jednou naučily, můžeme se je teď odnaučit. Utvrdíme se v tom, že se chceme učit lásce k sobě samým, a pak si utvoříme několik zásad:

1. ZANECHTE  KRITIZOVÁNÍ

Nemá to žádný význam nikdy se tím nedosáhne ničeho pozitivního. Zbavte se tíhy sebekritiky a nekritizujte ani ostatní , protože chyby nalezené u ostatních jsou často jen projekcemi toho, co sami na sobě nemáme rádi. Vidíme-li ostatní negativně, limitujeme tím samy sebe. Jsme samy sobě soudkyněmi. Nesoudí nás ani život, ani bůh či kosmos.

Cítím k sobě lásku a uznání.

2. NEMĚJTE  STRACH

Až příliš často se terorizujeme vlastními myšlenkami a myslíme jen na jedno.  Tomu musíme zamezit. Naučíme-li se přemýšlet pozitivně, změní se náš život k lepšímu. Až se příště přistihnete, že samy sebe strašíte, ihned řekněte:

Odpoutávám se od nutkání stále si nahánět hrůzu. Jsem božským a nádherným kvítkem života a od této chvíle chci žít naplno.

3. ZŮSTAŇTE SAMY SOBĚ  VĚRNÉ

Jsme velmi zaměstnány vztahy k různým lidem a přitom samy sebe opomíjíme a uděláme si na sebe čas jen občas. Mějte o sebe zájem a nepřestávejte se mít rády. Dbejte o své srdce a duši.

Mým oblíbeným člověkem jsem já sama.

Pokračování příště v SÍLA ŽENY 2.

Podle knihy  Louise L. Hay – Síla ženy. Vydalo nakladatelství  PRAGMA
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Iva Hédlová

Zaměření:

Ezoterika, alternativní medicína

Kontakt:

www.zdravi4u.cz
ivahedlova@volny.cz
737151843

Web: www.zdravi4u.cz

Telefon: 737151843Další články autora
více