Jste zde


Jak se alternativními metodami vypořádat s obtížným hmyzem
Iva Hédlová

Jak se alternativními metodami vypořádat s obtížným hmyzem

Některé bezpečné a jednoduché insekticidy lze připravovat doma. Uvedeme několik příkladů, jak se zbavit hmyzu přírodní cestou.

 

 

Mravenci – ti sice nerozšiřují choroby, s chutí se však pustí do jakéhokoliv jídla. Či zbytků. Zbavíme se jich tak, že ucpeme všechny viditelné otvory a potom rozsypeme sušenou mátu, mletou pálivou papriku a borax tam, kudy přicházejí. Postaráme se, aby se k této směsi nedostaly děti.


Švábi – výkaly švábů mohou kontaminovat jídlo. Chceme-li se jich zbavit, rozsypeme po podlaze směs kakaového prášku, boraxu a mouky nebo směs moučkového cukru a jedlé sody či pálenou sádru a mouku. Dáme pozor, aby s touto směsí nepřišly do kontaktu děti.


Mouchy – mouchy rozšiřují bakterie. Pokud nám nevyhovuje plácačka či mucholapky, svážeme do svazku listy vavřínu, máty peprné, máty poleje nebo eukalyptu, nebo je rozdrtíme a zašijeme do pytlíčku z fáčoviny s několika cibulkami a pokapeme citrusovým nebo eukalyptovým olejem. Pytlíčky nebo svazky listů zavěsíme do oken a dveří. Budou tam odpuzovat mouchy.


Moli – ničí textil, neohrožují tím však naše zdraví, zatímco chemické prostředky kuličky proti molům ano. Sáčky naplněné levandulí, kafrem, rozmarýnem, celým pepřem nebo cedrovými třískami, uložíme do prádelníku a skříní s vlněným prádlem. Před uložením prádlo dobře vypereme a usušíme na vzduchu a poté je ještě buď proženeme sušákem, nebo vyžehlíme napařovací žehličkou, abychom zlikvidovali vajíčka molů.


 Moli obilní – žijí a množí se v zásobách potravin obsahujících škrob. Do každé nádoby s rýží, čočkou nebo jinou sušenou potravinou vložíme jeden bobkový list ( včetně mouky, pokud nám lehká vůně bobkového listu nevadí).


Takovýmito přírodními prostředky zničíme obtížný hmyz stejně dobře a nebude zbytečně vystavovat naše zdraví tvrdým zkouškám.

Iva Hédlová podle Reader´s Digest

Ve spolupráci s www.zdravi4u.cz
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Iva Hédlová

Zaměření:

Ezoterika, alternativní medicína

Kontakt:

www.zdravi4u.cz
ivahedlova@volny.cz
737151843

Web: www.zdravi4u.cz

Telefon: 737151843Další články autora
více