Jste zde


Čím se řídit při výběru spodního prádla?
Esoterika.cz

 

Nejčastěji ho nosíme, nejčastěji ho pereme a většinou bez něj ani neopustíme domov. Spodní prádlo patří do základní výbavy každého šatníku, jak ho ale vybrat, aby opravdu dobře sedělo a ideálně jsem o něm při nošení ani nevěděli?

Při výběru prádla bychom se měli řídit především pohodlím. Dobře zvolené prádlo nikde neškrtí, netlačí, nebrání v pohybu a to bez ohledu na to, zda se jedná o pánské nebo dámské spodní prádlo. Pohodlí při nošení je nejdůležitějším prvkem. Krásné, ale nepohodlné prádlo skončí na dně skříně, stejně jako to, které nám nesedí, stále ho musíme popotahovat a necítíme se v něm dobře. To, aby se nám prádlo dobře nosilo, ovlivňuje několik věcí.

Střih

U pánského prádla rozlišujeme tři základní typy střihu, tradiční slipy bez nohavičky, volné trenýrky a upnuté boxerky s nohavičkou. Ty sluší a sednou každé postavě, výběr střihu tak ovlivňuje spíše vlastní názor a obliba nohaviček. Dámské prádlo má pak mnohem širší nabídku a to, zda nám střih sedne, závisí také na proporcích postavy.

Materiál

Přírodní materiály jsou zárukou, že prádlo bude pohodlné, a to i v kombinaci s moderními umělými vlákny typu polyester, elastan, spandex nebo lycra. Pokud nesháníte funkční spodní prádlo, vyhněte se umělým materiálům, které jsou neprodyšné a místo pohodlí nám spíše způsobí zdravotní problémy a to platí zvláště u žen. Prádlo by mělo umožňovat naší pokožce dýchat, pro běžné nošení je tak ideální osvědčená bavlna.

Velikost

U spodního prádla více než jinde platí, že upřímnost je nade vše. Spodní prádlo bychom měli kupovat ve velikosti, kterou opravdu nosíme. Ženy mávají tendenci si ubírat a volí pak prádlo menší, než potřebují, které pak při pohybu tlačí a škrtí. Naopak muži si kupují podle průzkumů prádlo až o dvě velikosti větší, než potřebují.

Prádlo, které kupujete jako dárek, vybírejte se stejným rozmyslem, jako prádlo pro sebe. Chcete, aby se váš dárek líbil a dobře nosil, ne aby ležel v šuplíku.

 

 

 

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Esoterika.cz

Zaměření:

Výklady karet, Lenormand, budoucnost

Kontakt: Nevyplněno

Web: http://www.esoterika.cz

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více