Jste zde

Muž RAK (22. 6. - 23. 7.)

RakJak poznáme RAKA
Žena RAK

 

 

Je málomluvný odborník na rozvláčnost a okliky. Není popleta a mluvka. Neočekávejte od tohoto muže, že vám při prvním setkání odhalí duši. Raci se nikdy nesvěřují neznámým lidem a o některých věcech nevědí ani jejich nejlepší přátelé. A nachází-li se právě v jedné ze svých protivných nálad, nemusíte být zrovna dychtivá ho poznat.

Umí být rozmarný a sukničkář, ale i citlivý a věrný. Jeho zamračené čelo může bez výstrahy rozjasnit něžný úsměv. Jeho mrzuté stížnosti a strohé chování se mohou pomalu proměnit v něžný tón a potom se ozve potlačovaný smích nebo hlasitý, hysterický měsíční chechot. Když je smutný a zadumaný, máte chuť ho obejmout a zahnat jeho melancholii. Když se blýskne svým důvtipem a intuitivní myslí, hledíte na něj s posvátnou bázní. Jeho obezřelost vám imponuje. Jeho pesimismus vás bude deprimovat.

Dovede být tak uhlazený, galantní a. Není pochyb o tom, že je romantický snílek, přesto však je rozumný a praktický, že mu nepřátelé asi za zády přezdívají "suchar". Co si s takovým mužem počnete?

Pokuste se mu porozumět. Toto nejsou změny osobnosti. Jsou to jednoduše nálady, které přicházejí a odcházejí ze dne na den. Během i mezi jednotlivými náladami je muž Rak stále sám sebou. Jeho povaha se nikdy neodchýlí od své základní formy navzdory měnícím se výrazům tváře. Snažte se mít stále na paměti, že i když se Rakovo chování může zdát neurvalé a povýšené, jeho srdce je měkké a tak plné náklonnosti a citu, že si často připadá příliš zranitelný. V takovém případě se stáhne do své příhodné ulity a na chvíli je bezpečný před vlastními emocemi. Naneštěstí tento muž dovede občas pohanět všechno a každého a obklopit vás svou beznadějí. Jindy je zase zábavný jako orangutan, který dostane škytavku. Není divu, že nevíte, jestli ho máte přehlížet, nebo obejmout. Změny Rakovy teploty udivují každého. Nejdřív se chvějete pod jeho ledovým pohledem a potom vás rozpálí jeho oddanost. Nejnesnesitelnější náladu má, když se bojí, že něco ztratí. Třeba vás. Tisíckrát ho ujistěte, že jste jeho. Slova lásky lahodí jeho uším.

Samozřejmě ho může někdy v noci za úplňku popadnout ztřeštěný záchvat přímo uprostřed něžné scény. Zrovna když se hroužíte do nádherného snu, může chtít, abyste si poslechla jeho oblíbenou báseň.Vzdychněte, opřete se mu o rameno a zavřete oči. A on zakrákorá nějaký nesmysl. Nepochybně vás to vytrhne z vašeho magického rozpoložení, ale úplněk umí provést Rakovým citům pěkné kousky. Myslím tím, že Rak se může chovat jako šílenec, i když je natolik chytrý, že vydělá milion dolarů a udrží si je.

Finance ho fascinují od dětství a spoření je pro něj mnohem přitažlivější než utrácení. Není zrovna lakomý, ale cinkání mincí a šustění bankovek mu uklidňují nervy, ale nebude se svými finančními úspěchy chlubit.

Ascendent v ohňovém znamení v něm může vzbudit touhu po výstřednosti, které bude odolávat s obdivuhodnou kuráží. I když občas podlehne a začne utrácet, aby si zlepšil špatnou náladu, nestane se z toho zvyk. Má pronikavý smysl pro hodnotu peněz.

V jeho vzhledu převládá jistá formálnost, dává přednost konzervativnímu oblečení.

Doufejme, že s jeho matkou si budete rozumět. Mírně řečeno, muž Rak se může dost rozpakovat sesadit matku z trůnu a korunovat vás na svou novou královnu. Raci buď silně lnou k svým matkám, nebo se jim zcela odcizí. Tento vztah nikdy není bezvýznamný. Většinou je to však velmi těsný vztah, a milujete-li ho, budete si muset jeho matku naklonit a zatímco ji budete zahrnovat komplimenty, zůstanete její sokyní. Tito muži to nikdy nepřiznají, ale zbožňují, když o ně ženy pečují.

Obvykle bývají skvělými kuchaři. Jejich oblíbeným koníčkem bývá fotografování.

Rakovi trvá někdy celá léta, než se zamiluje, protože pro něj není lehké najít ženu, která je hodna jeho zájmu. Až ji najde, bude rozkošně sentimentální a zahrne ji dárky i obdivem. Ale má vysoké požadavky. Ne každá dívka jim vyhoví. Většina Raků má strach, že se spálí, a ne bez příčiny. Nefungující vztah, který pro průměrného muže znamená pouze pár týdnů smutku, může být pro Raka katastrofou. Může se trápit nešťastnou láskou mnoho let.

Má přirozený ostych se vnucovat, ale jak si je jednou jistý, nedá se snadno odradit. Raci hrají obratně roli romantického milence. Když se vám vyznají a mají naději, že vás získají, jejich opatrnost se přes noc promění ve vytrvalost a bude se vám dvořit upřímný odhodlaný muž, který se nespokojí se zápornou odpovědí na žádnou nabídku, kterou vám učiní.

Bude dobrý rodič, protože má starostlivou, chápavou povahu, pro kterou jste si ho zamilovala. Bude mít s dětmi nekonečnou trpělivost.Z knihy: Sluneční znamení - Linda Goodmanová