Jste zde


Moje zkušenosti s Reiki aneb Jak jsem se obrátil na pravou víru
Esoterika.cz

Ještě než se dostanu k tomu, kdy jsem se s Reiki seznámil poprvé, tak bych měl zmínit, že jsem nikdy na nic duchovního nevěřil. Nejsem přímo ateista, ale rodiče byli učitelé a já vyznával spíše matematiku a další exaktní vědy. Proto jsem si samozřejmě, jak už to bývá, vybral manželku, která se zabývá kartářstvím, energiemi, spiritismem, prostě vším co nelze změřit nebo zvážit.

 

Tyto naše protiklady byly častým důvodem rozepří, až jsem se jednou rozhodl ji ubít argumenty – a prohrál jsem.

Často se mi stávalo, že mě po celém dni bolela hlava. Sedavé zaměstnání, málo pohybu se na mě podepisovalo a večer už jsem si jen naříkal. Manželka mi vždy nabízela, že na mě zapůsobí silou Reiki a já to vždy přešel s posměšky, ale ten den jsem se neměl na pozoru a řekl jsem si „Proč to nezkusit?“.

Lehl jsem si a zpočátku mi to nebylo příjemné, chtěl jsem vstát, ale manželka se nedala odbýt. Zavřel jsem oči a po pár minutách se něco stalo. Uvolnil jsem se, bolesti vyzněly do ztracena, kolem hlavy jsem cítil takové příjemné teplo, jako když jste na pláži u moře a hřeje vás sluníčko. Ta síla se dala skoro nahmatat, ale raději jsem se ani nepohnul, abych ji nevyplašil.

Když jsme skončili, pocity ještě doznívaly, ale bolest se nevrátila. Ten den jsem však přišel i o něco jiného. O svůj skepticismus. Začal jsem se o tuto sílu více zajímat. Snažil jsem se o Reiki zjistit vše možné i nemožné. Pochází z Japonska, pracuje s čakrami a aurou, je to velmi stará léčitelská metoda a existují různé stupně zasvěcení. Tyto informace jsou běžně dostupné na internetu, ale pokud chcete proniknout pod pokličku, a to já chtěl, musíte buď navštívit seminář anebo využijete dostupné knihy o reiki.

Během pár dní si koupil několik knížek, ale potom jsem nalezl specializované knihkupectví s knihami o Reiki na pro mě nepochopitelné doméně www.reikiknihy.cz. :-)

Oproti knihkupectvím s tisíci knihami všech žánrů, zde jich naleznete jen desítky, ale všechny na téma Reiki. Pouze zde máte možnost se o knize s prodavačem poradit, aby také ne, když je to učitel Reiki a vybranou knížku máte prakticky druhý den doma.

Chcete-li se také vzdělávat v této oblasti, určitě doporučuji a já se pomalu začínám rozhlížet i po kurzech.

A má oblíbená kniha?
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
5
Average: 5 (1 vote)