Jste zde


TOP KNIHA: Will Bowen: Vztahy bez stížností
RenataP

vztahy bez stížností

Malá knížka, která ale přinese velké bohatství. Druzí lidé jsou pro nás největším darem. To za prvé. Za druhé je ale také pravdou, že vztahům se nikdy nevyhneme, a pokud ano, až na pár samotářských výjimek nebudeme tak úplně šťastní a pořád tam bude chybět to uspokojení základní lidské potřeby – někam patřit, někde být přijímám a tím se cítit v životě v bezpečí.

 

Autor poté, co napsal předchozí bestseller Svět bez stížností, přišel po jedné ze svých přednášek na to, že drtivá většina našich stížností opravdu pramení ze stěžování si na druhé lidi. Ve vztazích, v práci, v sousedství, celkově. Zkuste si někdy jen udělat takovou malou soukromou anketu o tom, jak probíhají vaše rozhovory v práci, doma, s příbuznými, nebo tam, kde hledáme jakousi „vatu“ a hovory o počasí se zrovna nehodí. Většinou si vezmeme nějakého společného známého na paškál. Nebo veřejně známé osobnosti. A drbeme, drbeme… a většinou negativně.

A to je ta pravá chvíle se na všechno podívat z trošku jiných úhlů pohledu.

NAŠE VZTAHY MAJÍ BÝT ZDROJEM RADOSTI

Nepřidávejme se k všeobecné rozmrzelosti a naučme se podívat na reakce druhých lidí z jejich strany. Často je stěžování pouze zlozvykem. Autor využil spoustu výzkumů, svých zkušeností, obecně platných psychologických pravidel a vymyslel spoustu cvičení, příkladů a inspirací, díky kterým můžete na každou životní situaci nahlédnout jinýma očima. Prohlédnout ji.

Pamatuji si jeden z citátů: „Náš svět vzniká seřazením našich vlastních myšlenek do uceleného vyprávění. Vypadá jako skutečný, ale ve skutečnosti to je vymyšlený příběh, alegorie, naprostá fikce.“

Jo, a jsme zase u těch toltéckých domněnek, které si nemáme dělat, však víme…

Vlastně svět funguje stále stejně, stále stejně jednoduše. Pročítejme tuto knihu a stále dokola si uvědomujme, že spoustu našich myšlenek o druhých lidech tvoří fikce. Naše domýšlení si něčeho. A že základ všeho je v tom, že se ujistíme, že nám vždy druhý dobře rozumí, že rozumíme svým skutečných potřebám. A ještě něco „osobní proměny nedosáhneme stěžováním si.“

Takže chtě nechtě – chcete-li zlepšit svůj pocit ze života, do vztahů s druhými lidmi nutně potřebujete svěží vítr.

A jestli to bude kniha Vztahy bez stížností, nebo její audiopodoba namluvená Martinem Stránským, to už je na vás!

O autorovi: Will Bowen obohatil svět o program Svět bez stížností, který si získal miliony nadšených čtenářů. O knize se mluvilo v televizních pořadech, rádiích, fialové náramky, které nás udrží v nestěžovacím módu využívají i tisíce škol, firem a jiných organizací a upevňují tak pozitivní postoje v životě. O svém tématu autor také aktivně přednáší na nejrůznějších akcích a sbírá tak další zkušenosti.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2018, www.synergiepublishing.com
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více