Jste zde


Soulsex: Jednička ve vztahových knihách!
RenataP

soulsex

„I když se budete už po tisící cítit osamělí a vyloučení - jednou to přejde. A všechno, co přijde potom, je lepší, než zůstat uvězněn v minulosti, vydán napospas podvědomým obranným mechanismům.“ A nejde tu jen o sex, ale o všechny lidské strachy, traumata, křivdy i zkázy důvěry v život. 

 

Dá se říci, že si z knihy můžeme vzít tři oblasti:

  • Pochopit princip fungování sexuality, kdy opravdu prožíváme, ne přežíváme a přejít ze starého prožívání sexu k novému
  • Pochopit vzácnou roli ženy, která v sexu hraje hlavní roli a na ní vše záleží (až pak na muži)
  • Pochopit celou plejádu sexuálních traumat, která vznikají snadněji než oko na punčoše – a jak k nim přistupovat

Je před nám cesta trpělivosti, která je úplně dobrovolná. Máme opravdu možnost zůstat napospas obranným mechanismům a zůstat pod všemi těmi slupkami, skořápkami strachu a nedůvěry. Každý máme tisíc důvodů nedůvěřovat, emočně se skrývat, protože...

V této knize najdete všechno, co se bolestivě skrývá a hnisá v každém našem krunýři. Tolik toho je najednou pojmenované! Ztráty, nedomazlenost v dětství, prožitý potrat, trauma, nedůvěra. A to všechno způsobí, že už se v životě nikomu a ničemu pořádně neotevřete. A to je škoda.

Ano, v teorii, v knize, je to jako sladká smetana, nad kterou vám budou kapat slzy štěstí, bolesti i dojetí, podle toho, jakých bolavých, nebo sladkobolných i hořkých témat se bude ve svých kapitolách autorka dotýkat. Ale je mi jasné, že opravit vztah k partnerovi, který dlouhé roky tuhnul a střádal se v něm vztek, křivdy, zloba a hořkost – bude velice těžké a rozhodně bych to nenazývala „jemným procesem“.

Od dětství do postele s partnerem

To nejdůležitější z knihy? Že sexuální život je pokračováním našich zkušeností z doby, kdy pro nás byl fyzický dotek emocionální potřebou a nutností – tedy z dětství, z doby dotekové i duševní připoutanosti k rodičům. Naše dětská traumata na duši se projeví pak v partnerství, kde automaticky naskakujeme znovu na ten samý vlak.

Je čas to pochopit. A získat to, co ať bude jakékoliv, bude lepší než to, co si v sobě neseme pod slupkami bolesti.

O AUTORCE:

Eva-Maria Zurhorst je nejznámější německá vztahová poradkyně a autorka řady bestsellerů. Svou původní profesi novinářky vykonávala například v Jihoafrické republice a Egyptě. Později se jako komunikační poradkyně přesunula do sféry ekonomiky. Po absolvování dodatečného psychoterapeutického výcviku dnes se svým mužem Wolframem působí jako vztahový kouč a kouč pro rozvoj kariéry. Její knihy byly přeloženy do 17 jazyků.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2019, www.synergiepublishing.com
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více