Jste zde


RECENZE: Will Bowen: Šťastný život
RenataP

šťastný život, will bowen

S lepší chemií v mozku budeme činit lepší rozhodnutí, nebudeme přehlížet to lepší v životě – to je bonus k nezaplacení! A nepotřebujeme k tomu nic vnějšího, stačíme my sami. A naše vůle vypotit ze sebe slzy, pot, krev a všechno negativní, naučené – prostě se do toho obout a dát sami sobě nafrak.

 

Objevit své lepší já, které prostě musí převálcovat to staré, ufňukané a závislé na endorfinech, které plodí naučený pocit oběti a neštěstí. Jak uspokojivé být obětí a fňukat…

Nebo ne?

Někdy přemýšlím, jak je možné, že tak ubohá dávka hormonů uvolnění a štěstí, kterou produkuje pocit, že jste obětí svého života a kterou cítíme, když někoho s chutí pomluvíme, je pro nás víc než ta záplava štěstí, když ji v sobě vydolujeme a dokážeme postupně rozvíjet. Když jsme skutečně šťastni! Asi je to tím, což ostatně potvrzuje i autor, že v tom nešťastném stavu jsme víceméně pasivní a neschopni činit správná rozhodnutí, a i to málo je prostě lepší než nic. Naprosto vyhořatá mysl je vděčná za cokoliv, za jakoukoliv náhražku.

Krátká ruka, která sáhne po bližším panáku tvrdého alkoholu, než aby sáhla o krok dál po sklenici čisté vody. Nehledě na to, že ve špatném stavu prostě k té vodě ani nedohlédneme.

Jak si tu ruku prodloužit? V první řadě rozeznat to, co nám škodí?

Autor nás v této knize naučí a pohladí nám duši:

- protože způsobů, jakými se dopujeme neštěstím je nekonečně mnoho, jak důvěrně budou známé

- vysvětlí, jak mozek pod nimi funguje a proč se vyplatí to změnit

- naučí nás, jak pracovat dnes a denně, dlouhodobě se svou myslí, jak eliminovat špatné vlivy

- jak rozeznávat dobré vlivy a jak bude náš život vypadat poté, kdy se projasní naše mysl a pozornost bude najednou mířena úplně jinam. 

O autorovi:

Will Bowen: Autor knihy Svět bez stížností, Vztahy bez stížností a Šťastný život založil svou metodu na emočním regulování našich pocitů, cíleném zvědomování si štěstí a prací s negativními pocity. Všechny knihy jsou plné vysvětlení fungování našeho pocitu štěstí v mozku se spoustou praktických tipů na vylepšení životního stylu tak, aby nám bylo lépe. A nejlépe.

Na stránce www.nestezujsi.cz/bonus najdete plakát, knižní záložku a bonusové video od autora, který prodal se svou knihou i na 11 milionu náramků, jež pomáhají zvědomovat si „nestěžovací styl života“ a o svých knihách mluvil v televizních pořadech a psal v časopise People a Newsweek.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com

KOUPIT ji můžete ZDE.

 

 

 
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více