Jste zde


Ko-aktivní koučink, aneb jak sám sobě býti nejlepším přítelem
RenataP

Kterak sobě být ko aktivním koučem...

V rukou máme knihu, která údajně položila základy profesionálního koučinku. A navíc její třetí vydání. Aktualizované, pěkně přizpůsobené době, která nám zase o něco pokročila. A největší výhodou takové publikace je to, že se z ní naučíte metody a chytré otázky, chytré směry, kterak proniknout do své duše, neobalamutit se a pořádně odtamtud vytáhnout to, co potřebujete a čeho se bojíte. Naučíte se probudit zvědavost, naučíte si se světem kolem sebe hrát a podněcovat fantazii v tom, co všechno umíte a je možné.

 

Ono, řekněme si to narovinu -  ten, kdo se drží při zemi, nikam nedolétne. Ten, kdo to zkusí, ten si možná nabije ústa, ale taky možná vzlétne. To se tomu prvnímu nikdy nestane…

A o tom to všechno vlastně je.

Změna a osobní růst se tady netýká jenom pracovních oblastí a velkých vizí podnikatelů, ale i organizace rodiny a způsobů, jak vycházet se svými přáteli a partnery, lidmi a situacemi, na kterých vám velice záleží.

Často totiž máme zažité omezující zvyky, zlozvyky, které nás svazují ve chvíli, kdy nás ovládne strach nebo obava o budoucnost. V tu chvíli se zastavíme na místě a nepohneme se dál, případně sami sebe můžeme také shodit do propasti, protože tam to přece dobře známe… Profesionální kouč v takovou chvíli jde a pomůže vám se na této metě zastavit, rozhlédnout se, překonat strach a začít se zvědavě dívat kolem sebe.

A pak udělat první krok.

A tohle se naučíte i sami, protože tady máte právě to nepřeberné množství metod, cvičení, nápadů, rozhovorů a osobních výpovědí profesionálních koučů. A pak…

„Něco se dalo do pohybu a máme pocit, že vstupujeme do nové fáze. Mění se atmosféra. Klient to může popisovat jako radost či náhlou schopnost vidět situaci v jiném, barevnějším světle. Může hlásit pocity tepla či vnitřního proudění, cítit se uvolněně, klidně, nabitý energií, ne už tak zaseknutý a podobně. Většinou se prožívané pocity pojí s novým porozuměním či novou úrovní vnímání.“

No a na druhé straně se nesmíme zapomenout také ohlédnout, ocenit to, čeho jsme dosáhli a pochopit tak nad vykonaným dílem i klíč ke svému úspěchu!

O autorech:

Henry Kimsey-House je už od osmdesátých let profesionálním koučem a průkopníkem této oblasti seberozvoje.

Karen Kimsey-House se ve své firmě na plný úvazek věnuje v roli generální ředitelky také koučování, vede worshopy a je oblíbenou motivační řečnicí.

Phillip Sandahl je průkopníkem v koučování týmů a do knihy vnesl tento úhel pohledu.

Laura Whitworth je hodnocena jako jedna z deseti nejvlivnějších koučů na světě a svou prací získala mezinárodní věhlas.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2017, www.synergiepublishing.com
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více