Jste zde


Léčivá síla kamenů
Jana Sedlmajerová

Léčivá síla kamenů

Bylo napsáno už mnoho knih o kamenech, jejich složení či jejich působení. Můj pohled jen "jen" léčitelský a o ten se chci s Vámi podělit. Máte-li chuť se se mnou vydat na procházku mezi kameny, naučit se je vnímat, vidět a cítit, otevřete svá srdce a pojďte se mnou. Lidé se mě neustále ptají na to, co dělá určitý kámen, jakým způsobem a co léčí. Mým záměrem není popsat všechny vyskytující se kameny a všechny jejich léčitelské síly, ale spíš nejběžnější, které zvládnou naše základní potřeby.

 

Který kámen je pro mě vhodný?
Základní a nejběžnější otázka na kterou dávám znovu a znovu odpověď. Člověk si může vybrat kámen sám podle data svého narození, ale já za mnohem důležitější považuji výběr kamene podle životní situace, ve které se právě nacházím. Na výstavách, kde prodávám kameny, se nacítím na člověka, který mě požádá o výběr správného kamene a vyberu ten, který nejvíc potřebuje, ale i ten, který se pro něj rozhodl, že mu bude pomáhat. Pracuji přes jeho duši, ale nezkoumám, v čem je problém, protože mi k tomu nedal svolení a etické zákony se přece musí dodržovat. Přijde-li člověk a požádá mě o pomoc při výběru kamene jako dárku pro své blízké, napojím se přes něj energeticky na obdarovanou osobu a opět vyberu správný a léčivý kámen.

Jaká síla tkví v samotném kameni?
Kámen pomáhá tam, kde máme problémy. Pozitivní síly v kameni aktivují naše akupresurní body na dlani a prstech rukou, kde máme i zakončení meridiánů, a jejich síla proplouvá do celého těla. Vědomou myslí někdy neodhadneme, který kámen je pro nás v danou chvíli nejpotřebnější, protože máme-li "roztočenou emoční spirálu", nevidíme věci z nadhledu. Vybírejme si kameny tam, kde cítíme lásku prodejce ke kamenům a u koho je nám příjemně. Všimněte si přitažlivosti lidských energií. Například: v přeplněné tramvaji si neradi stoupneme vedle člověka vysílajícího vůči nám negativní energii, nebo je nám někdo tak sympatický, že vedle něj stojíme rádi.

Používejme naši intuici víc než rozum, protože jedině tak dosáhneme toho, že si vybereme ten správný a jedinečný kámen.

Každý kámen, který prodávám, prošel určitou cestou. Ve správný čas a správnou chvíli se ocitnu tam, odkud mě kameny volaly, abych si je přijela vybrat. PÁN KÁMEN mi sám "skáče" do ruky a pak mohu nakupovat jenom osobnosti kamenů. Potom je čistím a nabíjím, aby sloužily lidem (i zvířatům).

Kameny jsou živé bytosti, mající paměť, cit a hmat. Pokud s nimi budeme jednat jako s kamarády, které máme rádi a oni mají rádi nás, pak nám budou pomáhat. (Když budeme manipulovat s kamenem, který si nás nevybral, tak nám nepomůže.) Uvedu příklad z mého života: Jednou jsem oplachovala akáty stojící na poličce a několik kamenů jsem vědomě při ukládání otočila vzhůru nohama. Když jsem zasedla ke svému pracovnímu stolu zády k nim, začaly na mě energeticky volat, abych je otočila zpátky. Takže mi nezbylo nic jiného, než se jim omluvit a uvést je do původního stavu.

Jak bychom měli o kameny pečovat?
Čím častěji sprchujeme kámen proudem studené vody, tím déle nám jeho energie vydrží. Pokud ho, jak já říkám "žužláme" v ruce, je dobré ho opláchnout i několikrát denně. Ti nejzkušenější z nás poznají, když kámen nabere hodně negativní energie, čímž se nepřirozeně zahřeje a jakoby volá o studenou sprchu. Pokud "křik" kamene zatím neslyšíme, budeme se řídit také radou, že mu prospěje roztok z mořské soli, na několik hodin nebo dní. Řiďte se intuicí.

Kámen nepatří do peněženky ani k mobilnímu telefonu. Velmi důležité je také správným způsobem a včas kámen nabíjet, protože může být časem unavený a potřebuje dobít. Podle způsobu nabíjení se kameny obvykle dělí na sluneční a měsíční. Asi každému z nás je jasné, že sluneční kameny nabíjíme na sluníčku a měsíční za úplňku přímým svitem. Pokud sluneční kámen nabijeme měsíční energií, kameni to neublíží, ale pokud měsíční kámen nabíjíme sluneční energií, pomalu, ale jistě mu ubíráme energii.

Dalším způsobem nabíjení kamenů je jejich umístění do pyramidy, kdy jedna ze stran pyramidy musí směřovat na sever. O nabití kamene můžeme požádat i léčitele, který pomocí transformování kosmické energie kámen oživí. Nabydeme-li pocitu, že kámen je už definitivně vyčerpaný, poděkujeme mu a vrátíme ho Matce Zemi.

A co říci závěrem?

  • Netrapme se pro to, co nemůžeme mít, ale naopak dosáhneme všeho, pro co se rozhodneme, je-li to pozitivní a láskyplné, v souladu s boží vůlí.
  • Nechtějme měnit ostatní, změnit můžeme pouze sebe.
  • Neodpírejme, prosím, kameny zvířatům a rostlinám.
  • Očištěné kameny můžeme dávat do vody (vína).
  • Děkuji všem kamenům, se kterými jsem se v životě setkala, hodně mě naučily.
  • Přeji nám všem hodně lásky a přátelství s našimi novými kamarády.Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Jana Sedlmajerová

Zaměření:

Výtvarnice

Kontakt:

604 927 790
269 760 41 - fax/záznamník
603 811 280
http://www.volny.cz/jsedlmaj

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více