Jste zde


Léčivá moc drahokamů
Esoterika.cz

Starověké národy věřily v léčivou schopnost drahokamů a polodrahokamů, které považovaly za bohy vytvořená poselství. I dnešním generacím se tají dech nad krásou drahokamů jako i nad samotným procesem vzniku vzácných kamenů. Drahokamy a polodrahokamy totiž vznikaly po tisíce let v podmínkách střídání vysokých a nízkých teplot a působení dalších okolních vlivů. Tak se z lůna a síly matky země zrodily vzácné kameny různých tvarů, barev, fyzikálních vlastností a tedy samořejmě i léčivých účinků. Právě jedinečná kombinace barev, krystalové mřížky a chemického složení dává každému drahokamu jedinečné vlastnosti, které působí i na jeho nositele. Proto se drahokamy staly oblíbenou součástí šperků, protože se věří, že tuto sílu dokážou drahokamy předat i svému majiteli. Těchto léčivých účinků využívaly především starověké národy, které si potrpěly na nošení zlatých náramků a zlatých prstenů během důležitých obřadů.

 

Formy léčivých drahokamů

Drahokamy mohou mít v podstatě 3 základní formy. Buď se může jednat o surový neopracovaný drahokam, který si zachoval všechny své typické struktury a znaky, nebo se může jednat o drahokam leštený, a to pomocí vody a jemných zrníček písku, které upraví povrch drahokamu do hladka. Leštěné drahokamy se dají nosit jen tak jako talisman v peněžence nebo v kapse. Pokud však chcete, aby byl léčivý drahokam více na odiv a měli jste ho u sebe co nejblíž, ideálním řešením jsou šperky s drahokamy. Takový barevný drahokam může oživit i obyčejné stříbrné náušnice nebo náhrdelník.   Jaké konkrétní léčivé vlastnosti jsou přisuzovány jednotlivým kamenům?

Jantar

Na podporu paměti a očistu těla je ideální medově zbarvený jantar, který mimo jiné dokáže pomoci od bolestí hlavy a kloubů. Jantarové šperky jsou často používány na zbavení se stresu a zklidnění mysli.

Ametyst

Cirkulaci energie v těle napomáhá ametyst, který rovněž zbavuje fyzických bolestí, především pohybového aparátu. Ametyst se také používá pro meditace a zklidnění duše.

Akvamarín

U potíží s vnitřními orgány jakými jsou játra, ledviny, žaludek, ale také zuby nebo oči, vyhledejte akvamarín. Ten navíc zmírňuje strach a úzkostné stavy, protože blahodárně působí na nervy.

Citrín

Žlutá barva citrínu přináší pozitivní myšlení a je ideálním talismem, pokud si přejete dosáhnout úspěchu. Údajně prý pomáhá i zlepšovat sluch.

Perly

Jemné perly přináší svým nositelům vlastnosti jakými jsou loajalita, upřímnost a pravdomluvnost. Kromě toho dokáží podtrhnout ženskou jemnost, takže možná proto jsou perly oblíbené i pro zásnubní prsteny.

Rubín

Tento červený drahokam je považován za nositele štěstí, který pomáhá stabilizovat emoce a nálady.

Safír

Modrá barva safíru podporuje kreativitu, zároveň však navozuje pocity klidu a míru, proto je také oblíbený pro relaxační a meditační cvičení.

Topaz

Topaz pomáhá zvládat stres a emoční výkyvy. Navíc prý zmírňuje negativní vlastnosti, jako jsou chamtivost a přílišná ctižádost.    

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Esoterika.cz

Zaměření:

Výklady karet, Lenormand, budoucnost

Kontakt: Nevyplněno

Web: http://www.esoterika.cz

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více