Jste zde


Čím posílit imunitu v sychravém podzimním počasí
Esoterika.cz

Houba Reishi a její účinky pro naše zdraví

Podzim se většinou nese v duchu sychravého a chladného počasí. Pro všechny se sníženou imunitou nastává riziko nachlazení, nebo onemocnění vážnější civilizační chorobou. Mnoho lidí užívá různé vitamíny, ale jejich účinek nemusí být dostatečný. Je tedy vhodné poohlédnout se po něčem účinnějším, co opravdu posílí imunitu a zabrání onemocnění.

 

Medicinální houby, seznamte se

Medicinální houby jsou více známy v Asii než v Evropě, ale jejich popularita stále stoupá. Jedná se o houby, které obsahují terapeutické látky, které se využívají k léčení různých chorob, nebo jako prevence. Medicinálních hub je zhruba deset druhů. Každá má jiné účinky, ale společnou vlastností je velký zdroj energie, která pochází z biologických a medicinálních látek. Jedná se o minerály, stopové prvky nebo aminokyseliny. S medicinálními houbami se můžeme setkat v těchto formách

 • sušené houby
 • prášek z hub
 • extrakt(výluh) z hub
 • prášek + extrakt v kapslích

Nejúčinnější typy pro posílení imunity

I když existuje zhruba deset druhů, mezi nejoblíbenější houby patří Reishi, Cordyceps, Shiitake a Hericium.

Houba Shiitake

O Shiitake jsou zmínky již před 2000 lety. Jedná se o “královnu hub”. Díky své chuti patří mezi nejoblíbenější jedlou houbu. Mezi její účinky patří aktivace imunitního systému, regulace cholesterolu, prevence proti nádorům.

Cordyceps je vzácná a cenná houba. Jedná se o posilující houbu, která podporuje výkon lidského organismu. Je velmi účinná při regeneraci. Cordyceps posiluje imunitní systém, reguluje funkci štítné žlázy, a podporuje funkci ledvin.

Reishi patří mezi medicinální houby, které podporují vitalitu a dlouhověkost. Hodí se jak na posílení imunity tak na podporu srdce a krevního oběhu a také na podporu fyzického a mentálního zdravotního stavu.

Časté dotazy k produktům

I přesto, že účinky medicinálních hub jsou prokázány, jejich užívání, ať už ve formě tabletek nebo prášku, byste měli konzultovat s odborníky na tradiční čínskou medicínu, kteří mají s houbami a jejich účinky dlouhodobé zkušenosti a dokáží poradit.

 • Houby lze také mezi sebou kombinovat, zvyšuje se tak jejich účinnost. 
 • Houby můžete užívat i preventivně
 • Účinky se mohou projevit klidně po několika dnech, v průměru se účinky projeví do třech měsíců
 • Vedlejší účinky zatím nebyly objeveny
 • Užívání medicinálních hub se doporučuje vždy po 3 měsících dát cca 14 dní pauzu. Záleží ovšem na Vás a na domluvě s odborníkem, který vám houby doporučí
 • Dávkování doporučujeme dodržovat předepsané množství.
 • Medicinální houby mohou užívat i děti, je třeba ale upravit dávkování

 

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno