Jste zde


Bojujte proti únavě s pomocí bylinek
Esoterika.cz

 

Cítíte se věčně unavení? Večer v osm už usínáte a ráno vypínáte budík s pomyšlením na to, kolik dní ještě zbývá do víkendu? Chronická únava patří mezi nejčastější problémy jinak zdravých lidí. Žijeme v hektické době, jsou na nás kladeny čím dál vyšší nároky a čas na odpočinek nezbývá.

Pomocnou ruku podává sama příroda. Pokud vás trápí únava, je zbytečné chodit kvůli tomu do lékárny a kupovat si chemicky vytvořené doplňky stravy. Přírodní přípravky jsou pro organismus šetrnější. Bylinky jsou už odnepaměti využívány pro léčbu různých neduhů. V přírodě můžeme najít celou řadu životabudičů, které dodají energii, vitalitu i chuť do života. Mezi takové patří například ženšen, často označovaný jako kořen života, ginkgo biloba nebo maca peruánská.

Bylinky léčí tělo i duši

Příroda dokáže vyléčit neduhy na těle i na duši. Pokud vás trápí zdravotní potíže, ale lékaři nic nezjistili, je možné, že máte v těle zánět. Takový zánět se kolikrát ani výrazně neprojevuje, přitom vytváří doslova živnou půdu pro rakovinotvorné zárodky. Jako prevence i léčba zánětů jsou vhodné bazalka, kopřiva, chlorella nebo kurkuma.

Bylinky se často využívají i na deprese a úzkosti. Pomáhají třeba nať z třezalky či brutnáku a kořen kozlíku. V každém případě je ale nezbytné chovat se ke svému tělu hezky i v jiných ohledech než podáváním přírodních léků. U každé nemoci je nutné hodně relaxovat a správně jíst.

Spolehněte se na správnou stravu

Podobné účinky jako bylinky mají mnohé potraviny. Do každodenního jídelníčku se doporučuje zařadit čočku, brokolici, čokoládu (hořkou), ořechy, ovesné vločky, ovoce a zeleninu. Chybu neuděláte ani s bylinkovými čaji. To je koneckonců nejpřirozenější způsob, jak dostat do těla sílu bylinek. Zkusit to ovšem můžete i v podobě různých krémů, šamponů či masážních gelů. Bohatý výběr najdete v e-shopu Eushops.cz.

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno