Jste zde


Homeopatika a známky léčení
Iva Hédlová

To, že homeopatický lék působí, poznáte podle následujících reakcí:

 

 1. Cítíte se lépe. Máte pocit, jako by projevilo vaše původní já. Vrátil se vám váš duch, více si důvěřujete. Pokud se tak cítíte, je to jistá známka léčení.


 2. Jste schopni vyrovnávat se efektivněji s životními situacemi, s menší mírou stresu.


 3. Máte více energie, cítíte se živější, zvládáte více práce, jste schopni znovu běhat, více se smějete.


 4. Změny v životě, i když se zdá, že je to náhoda. Například změníte zaměstnání, nebo nastane posun ve vašem poměru k práci, ke studiu nebo ke spolupracovníkům, přátelům, rodině.


 5. Budete tvořivější.


 6. Homeopatické zhoršení. Po podání homeopatického léku může nastat zhoršení. Původní psychické zranění se většinou během léčebného procesu nevrací se stejnou intenzitou, pokud není příliš čerstvé a příliš silné. Když by zhoršení bylo příliš velké, konzultujte zkušeného homeopata. Většinou ale stačí partner, rodiče nebo přítel, který vyslechne vaše stesky.

  Často se objeví fyzické zhoršení. To znamená, že zpočátku se stav zhorší - trvá to dny, týdny neb dokonce měsíce, podle toho, jak dlouho byl přítomen fyzický symptom. Obecně, zhoršení je buď krátké a bolestivé, nebo pomalé, méně dramatické a vleklejší.

  Zhoršení má často původ v eliminaci toxinů, které se dostávají ven z těla přirozenými vylučovacími systémy. Stolicí nebo močí, kůží v podobě vyrážek, uhrů, nežitů nebo horečky, nosem jako kýchání nebo rýma, ústy jako zvracení. Nežity se často objevují blízko postiženého místa. Období zotavení je většinou stejně dlouhé jako období zhoršení, takže jestliže zhoršení trvá jeden den, následující den většinou pomine. Dočasné zhoršení symptomů nelze interpretovat jako vedlejší účinky léčby. Je to projev organismu, který pracuje, aby se vyléčil.


 7. Krátký dočasný návrat starých symptomů je dobrým znamením, zvláště když se objevují v opačném pořadí než původní symptomy. Mohou být přechodné - třeba jen několik sekund jako záblesk minulosti - nebo déletrvající. Návrat symptomů patří k zákonitosti léčby, i když se neobjeví ve všech případech.

  K zákonům léčby dále platí pravidlo, že symptomy jsou eliminovány v pořadí od závažnějších k méně vážným, od vnitřních orgánů k vnějším nebo méně důležitým, zevnitř ven a shora dolů. Ale zlepšení u plicních a srdečních chorob bude postupovat nahoru a projevy půjdou od plic (závažné) k hrdlu a nosu (méně vážné). Návrat kašle u astmatu bývá dobrým znamením - hrudních se čistí.

  Pokud se astma změní na kožní vyrážku nebo záchvaty kýchání, je to v pořádku; ale pokud se senná rýma nebo ekzém změní na astma, znamená to potlačení a je to špatně.


 8. Je dobré, když se kromě psychiky zlepšují i fyzické symptomy, za předpokladu, že to odpovídá zákonům léčby (zevnitř ven, od důležitějších orgánů k méně významným).


 9. Občas může být projevem léčby sen nebo sekvence snů s nějakým významem, i když mu přesně nerozumíte. Podstatné je, že cítíte, že sen je nějakým způsobem správným, důležitý nebo pozitivní. Jestliže bylo zranění spojené se smutkem, příjemný sen o mrtvé osobě bývá dobrým znamením. Při strachu to může být pocit hlubokého uvolnění ve snu. Důvěřujete pocitům, které ve snu prožíváte.


 10. Většinou se nejprve začnete cítit lépe psychicky. Pak se přechodně zhorší vaše fyzické symptomy, protože se vylučují toxiny. Pokud je fyzické zhoršení výrazné, jeho příznaky může zmírnit lehká dieta nebo ovoce.

  Pokud byly předchozí fyzické symptomy spasmického charakteru, jako je tomu u astmatu nebo bolestí hlavy, následující ataky budou méně kruté, budou mít kratší trvání a objeví se méně často. Takže mírnější záchvat po zahájení léčby není důvodem k panice a novému předepsání.


Známky, že nedošlo k léčbě


K nejběžnějším patří:


 1. žádný efekt - nesprávný lék
 2. nový symptom - určitě nesprávný lék
 3. 3
 4. reverzní příznaky neodpovídající pravidlům, potlačení - přerušte léčbu, počkejte, pokud je to nutné, antidatujte
 5. zhoršení bez následného zlepšení - blízký, ale nesprávný lék

Iva Hédlová podle Franka Capria

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Iva Hédlová

Zaměření:

Ezoterika, alternativní medicína

Kontakt:

www.zdravi4u.cz
ivahedlova@volny.cz
737151843

Web: www.zdravi4u.cz

Telefon: 737151843Další články autora
více