Jste zde


Džiddú Krišnamúrti: Co děláte se svým životem?
RenataP

Hledáte smysl života a procházíte obdobím bilancování? A  nestojíte o tisíc dobrých rad, ale raději byste na to všechno PŘIŠLI SAMI? Tak tohle je dokonalá kniha, bez nadsázky  - silný vývar pro duši.

 

Srknete si a necháte působit... Můžete:

  • Opravit svůj vztah ke vztahům
  • Opravit vztah k sobě samým a nalézt to, proč jsme se na Zemi vůbec narodili.
  • Opravit svůj vztah k dynamice života

Kniha parádně otvírá různá témata života, dynamická a plná života, ve kterých pak rázně vidíte, jak moc se třeba někdy držíme zpátky, ale přitom jsme tu  proto, abychom žili!

Otevírá také témata bolavá a citlivá, která  nás schoulí do sebe a nechají vyvřít bolest, zahojit ji, zpracovat ji. A my vidíme, že často jsme nenechavou společností drceni žít dál jako by se nic nestalo i poté, co naše srdce krvácí.

Kniha otevírá tabu... ale i běžná témata, na která nahlíží tak moudře, jak to jen lze. A je jen na nás, kolik si toho vezmeme k srdci a pak necháme srdce promluvit.

To, co Džiddú Krišnamúrti píše není stoprocentní pravda, sám na to i upozorňoval celý život, je to jen naladění se na to, co je vaší vlastní pravdou.

Milé čtení pro dobré ráno. Milé čtení pro dobrou noc.

A časy mezi tím, kdy potřebujete podporu, podanou ruku nebo úsměv. Z knihy může přijít velmi snadno. Navíc si můžete vybrat tématický celek, který vás nejvíce pálí, nebo na kterém chcete postavit svou další budoucnost.

Čím méně v této knize budete číst, tím více se toho ve vás bude dít.

Silná, silná...

A krásná, krásná formátem akorát do ruky, patinou na obalu a krásným fontem písma, které je tak uklidňující jako ze starých knih.

...nebo odkud já ten font jenom znám... nevím...

O autorovi: Džiddú Krišnamúrti (1895 – 1986) se narodil indickým rodičům v Madanapalle, malém městě na jihu Indie, vzdělání získal v Anglii a později přednášel po celém světě. Odmítal příslušnost k jakékoliv kastě, národnosti či vyznání a nehlásil se k žádné tradici. Skoro šedesát let křižoval svět, setkal se i s významnými vědci, psychology, náboženskými vůdci a profesory na univerzitách – lidé se sjížděli na jeho promluvy, četli jeho knihy. Ústřední téma jeho knih je odvrhnutí duchovních i psychologických dogmat, autorit, a to včetně kultu jeho samotného. Hlásal, že člověk se od strachu, dogmat a naučených vzorců osvobodí jen upřímným poznáním sebe samého. V češtině vyšlo 12 jeho knih.

Knihu vydalo nakladatelství Alferia, https://www.alferia.cz/co-delate-se-svym-zivotem-11723/

 
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více