Jste zde


Asyrské bezkontaktní masáže III
Ing. Vladimír Cvrk

V dnešním pokračování si popíšeme další 3 pohyby z celkových 22 pohybů a pozic Asyrských bezkontakních masáží :

 

 

1. Základní rozdělení
Tento pohyb je součástí každé bioterapie, používá se na začátku každé bezkontaktní masáže, je možné ho použít samostatně jako tak zvaný „Preventivní „nebo „profylaktický blok“.
Stojíme před klientem tváří. Ruce jsou mírně natažené před námi, zápěstí je uvolněné, dlaně jsou mírně pootevřené, jako bychom  chtěli  uchopit neviditelný pomeranč. Pomalu zdvíháme obě ruce od klientových prstů, přes zápěstí, ramena, uši až nad hlavu. Vzdálenost od povrchu těla je 5 – 7 cm. Jako pomůcku si můžeme představit, že zvedáme těžký závěs. Nad hlavou se obě ruce spojí a otočí dlaněmi dolu k hlavě, jako bychom z našich dlaní vylévali energii na klientovu hlavu. A stejným  postupem  se naše ruce vrací dolů ke klientovým prstům. Celý ten pohyb je pomalý,elegantní,rychlost pohybu našich rukou si můžeme určit tichým počítáním od 1 do 7, na jedna začínáme u klientových dlaní na sedm vyléváme energii na jeho hlavu Tento postup provádíme 7 x zepředu , pak se po levé straně přesuneme za klientova záda a stejný postu opakujeme 7 x zezadu.

2. Křížový pohyb lineární
Stojíme před klientem tváří. Ruce směřují k hlavě, dlaně jsou otočené proti sobě, prsty se nedotýkají, jsou lehce ohnuté a ve vzdálenosti 20 cm od hlavy. Naše ruce pomalu klesají shora dolů do polohy kříže, levá zůstává nad pravou. Stejným způsobem se oddálí, znovu přiblíží a toto se opakuje celkem 3 x. Důležité je,aby zápěstí a loket byly ve stále stejném úhlu,pracují pouze ramena(jako představu, podobným způsobem,jako když mává husa křídly). Tento křížový pohyb opakujeme 7 x zepředu  a  7 x  zezadu.
Předcházející pohyb „Základní rozdělení“ a „Křížový pohyb“jsou základem „Preventivního bloku“,který je používaný vždy na začátku každé Asyrské bezkontaktní masáže.

3. Křížový pohyb plošný
Tento pohyb je totožný s předcházejícím popisem, jen s tím rozdílem, že u plošného kříže jsou dlaně otočené k tělu klienta, jako bychom dlaněmi ohlazovali povrch sochy.

Dnes probírané pohyby dokonale povzbudí vyčerpaný nebo unavený organizmus,zlepší celkový energetický průtok ve všech meridiánech a podpoří samoléčitelské schopnosti klientova těla.Vyzkoušejte svoje nové schopnosti na co největším vzorku svých přátelů a blízkých a napište  vaše postřehy a případné komentáře.
Pro ty,kteří preferují vizuální realitu pohybů rukou, připravujeme v Brně pravidelné kurzy.Více na http//www.pyramida.net.
V příštím dílu se naučíme další 3 pohyby,používané v Asyrských bezkontakních masážích.
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Ing. Vladimír Cvrk

Zaměření: Léčení pyramidální energií,relaxace a řízená meditace v pyramidě,Asyrské bezkontaktní masáže,dálkové vysílání léčivé energie,kurzy,přednášky,semináře

Kontakt: Špitálka 16,602 00 Brno, 776 340 763, www.pyramida.net

Web: http://pyramida.net

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více