Jste zde


Pohled na numerologii
Dagmar Čapková

Je více pohledů na numerologický rozbor, některé směry preferují výrazněji rozbor jména, některé se příliš nezabývají životním číslem, znám i školu, kde se na numerologii pohlíží spíše intuitivně a příliš konkrétních informací se zde nedozvíte.

 

Domnívám se, že i když intuice a vnímání jsou při pohledu na mřížku velmi důležité, základ rozboru tvoří konkrétní údaje a informace.


Rovněž mohou být rozdíly při zapisování čísel do mřížky, kdy některé směry sem vůbec nezapisují životní číslo o mezisoučtu nemluvě. Tento rozdíl se mi nejeví až tak důležitý, pokud se k životnímu číslu přihlíží /např. Robin Steinová, jejíž učebnici považuji za vynikající/.


Já osobně při numerologickém rozboru věnuji pozornost i životnímu číslu, rovněž i jeho mezisoučtu a vše zapisuji do mřížky.


Mezisoučet je zajímavý z toho důvodu, že jednak odlišuje od sebe stejná životní čísla, ukazuje základ tohoto životního čísla a dále můžeme na mezisoučet pohlížet i jako na úkol, který se máme naučit. Z mého pohledu není význam jména tolik důležitý, jako datum narození, jméno jen zesiluje, nebo zeslabuje některé vlastnosti. Jménem si můžeme korigovat výraznost některých vlastností, nebo je zjemňovat.


Samozřejmě je to věc přístupu a není nutné stát nekompromisně na svém názoru. Dobrý přístup je, snažit se zjistit informace i o jiných směrech numerologie, vzít si z nich něco, co vás obohatí a teprve praxe ukáže, co z těchto informací zařadit do svého způsobu rozboru osobnosti.


Na mřížku se dá pohlížet nejen pouze přes čísla, která jsou obsažena v mřížce, ale rovněž i přes životní úkoly, které se dají v datu narození nalézt.


Čísla, která jsou zde obsažena vícekrát, součty svislých, vodorovných rovin, součty úhlopříček a také devítileté cykly, to vše ukazuje na úkol,směr a cíl našeho života.


Záleží jen na nás, jestli poslechneme svůj vnitřní hlas a půjdeme cestou, která je nám nabízena naším datem narození, nebo se celý život budeme snažit jít "hlavou proti zdi".

Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakceHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Dagmar Čapková

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: home.tiscali.cz/capkova

Web: http://home.tiscali.cz/capkova

Telefon: NevyplněnoDalší články autora