Jste zde


Oběť ve jménu lásky
Dagmar Čapková

I když v praktickém životě používám ve větší míře astrologii, protože jen ta dokáže popsat osobnost zcela vyčerpávajícím způsobem, je někdy dobré podívat se na data narození i jiným způsobem - třeba přes numerologii a posoudit, jak dalece se obě doplňují. Někdy se doplňují velmi výrazně, což bych vám chtěla popsat na příběhu jedné své klientky.

 

Vycházíme z předpokladu, že jak astrologie, tak numerologie nám ukazuje mnoho cest, kterými můžeme v životě jít a využít tak smysluplně všechno, co jsme dostali do vínku.


Někteří lidé však jakoby viděli jen jednu cestu, po které chtějí jít za každou cenu, ostatní cesty přehlížejí, takže své předpoklady často vůbec nevyužijí. Data své klientky neuvádím, nemám svolení, takže vše je trochu vytrženo z kontextu. V tomto případě je důležitý pohled přes její životní číslo 9 a s tím související Neptun v horoskopu.


Devítka i Neptun souvisí s mimosmyslovým vnímáním, kdy hranice našeho já se rozplývají a my cítíme jednotu s vesmírem. Naše fantazie má nekonečné možnosti, což lze dobře využít např. v umění, meditaci, náboženství a pokud se nám tento stav zalíbí , tak i v umělém snění v alkoholu a jiných závislostí. Ale v oblasti, kde leží Neptun, nevidíme realitu jasně, můžeme klamat sami sebe, nebo můžeme být oklamání, využíváni. Stejné vlastnosti se přisuzují i devítce v mřížce.


Tato klientka - říkejme jí Renata - měla v mřížce tyto devítky tři a navíc byly odtrženy od ostatních čísel.


Devítky představují analytickou mysl, avšak schopnost analyzovat vlastní emoce je narušena, protože nejsou žádná čísla, která by myšlenky spojovala s intuitivní, citovou a praktickou stránkou povahy. Vnitřní "cítící" bytost jako by byla oddělena závojem od "myslící" části člověka.


Renatin Neptun ležel v oblasti 7. domu partnerských vztahů, kde jeho jedním z projevů je zidealizovaná představa partnera, kdy jej můžeme vidět velmi nereálně, jsou to spíše naše představy, než to, jaký je ve skutečnosti. Chceme tento obraz zbožňovat, i když není skutečný, stále nám uniká, a´t již v představách, nebo ve skutečnosti.


Dále byl tento Neptun v aspektu na Venuši, která mimo jiné symbolizuje lásku. V tomto spojení je to touha po "božské lásce". Láska je pro takového člověka něčím vyšším, ideálním, nedosažitelným, nesmí být znesvěcena, často je objekt i platonicky zbožňován. Tento objekt bývá v reálném světě často nedostupný, nedosažitelný a je zde tendence si vybírat i takové partnery.


V pozitivním prožívání je zde nadání v umělecké oblasti, velmi výrazná schopnost inspirace v uměleckém projevu, rovněž tak i důležitost víry a náboženství. Tito lidé jsou velmi vnímaví k druhým a jednou z možností je i práce v poradenství, nebo terapeutických službách.


Paní Renata tyto své projevy naplnila tak, že zhruba ve 20ti letech vstoupila do kláštera a chtěla se stát jeptiškou. V tomto smyslu obraz Boha splňuje to, co se od "partnerství" očekává.


Jenže v klášteře, dříve, než složila slib, se zamilovala do kněze, který opět splňoval opět obraz partnera, kterého můžeme mít jen ve svých představách. O podrobnostech, které následovaly se klientka nezmiňovala, vše vyústilo v tom, že musela z kláštera odejít.


Byla dlouho sama a nakonec se ve třiceti letech vdala za svého prvního partnera, s kterým se fyzicky sblížila. Když mě před rokem navštívila, bylo jí 35 let, měla dvě malé děti a psychicky na dně.


Vdala se totiž za muže, který je závislý na automatech, její finanční situace je zoufalá, protože často nemají ani na základní životní potřeby. A je to zde opět - muž, který pije a je závislý, je opět obrazem neptunské lásky. Renata potlačuje své já, obětuje se, trpí, "pomáhá" svému muži a svým způsobem naplňuje svou představu lásky. Stále má pocit, že taková má být láska, není schopna jakéhokoliv radikálnějšího rozhodnutí, má pocit, že svého muže musí zachránit, pomáhat mu a zcela se obětovat ve jménu lásky.


A poučení, které by z tohoto článku mělo vyplynout? Využívejme své devítky a svého Neptuna jen do té míry, abychom alespoň přibližně poznali hranice kdy pomáháme a kdy se již obětujeme.

Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakceHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Dagmar Čapková

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: home.tiscali.cz/capkova

Web: http://home.tiscali.cz/capkova

Telefon: NevyplněnoDalší články autora