Jste zde


Numerologie a její praktické využití
Xena Longeri

Numerologie je věda, která má mnoho společného s astrologií, proto se mohou navzájem velmi dobře doplňovat. V některých případech, kdy přesně neznáte svou hodinu narození a chcete si nechat zhotovit astrologem horoskop, není na škodu, nechat si udělat pro upřesnění numerologický rozbor, který nám stejně jako horoskop může říci, jaké jsou naše schopnosti, dovednosti, povahové rysy, jakým jsme obdařeni talentem, čemu bychom se měli do budoucna věnovat, jaké vlastnosti bychom měli rozvíjet, apod. To samozřejmě není zdaleka vše, co nám numerologie umožňuje odkrývat.

Já se vám teď pokusím objasnit, na základě jakých podkladů vlastně numerologie funguje, a jak si o sobe sami nejlépe zjistíte vše, co vás zajímá.

Numerologie se zabývá rozborem hned několika skutečností najednou. Jednak se rozebírá datum narození, ze kterého se dozvíme své číslo osudu a číslo psychiky (to jsou dva aspekty, které nás provázejí již od narození a které o naší osobnosti vypovídají specifické vlastnosti), dále si můžeme podle data narození sestavit tzv. Numerologickou mřížku, která nám odhalí spoustu dalších, pro náš život důležitých informací, jež si sami možná ani neuvědomujeme, a důsledkem toho bývá, že nás ostatní lidé špatně chápou, nejsou schopni porozumět našemu jednání, nevyužíváme naplno své schopnosti, prožíváme pocit prázdnoty a pocit neustálého hledání sebe sama, a samozřejmě mnohé další. Pomocí právě numerologických rozborů budete pak schopni si lépe uvědomovat své vlastnosti a schopnosti a případné problémy také lépe odbourávat. Takže numerologie jako věda má také velice blízko k oblasti psychologie, a v žádném případě není bezúčelová. To samé platí pro numerologický rozbor jména, což je další součástí numerologického rozboru jako celku, neboť naše jméno není zanedbatelný prvek a v numerologii je nepostradatelný. Mým názorem je, že numerologický rozbor není nikdy kompletní, pokud se do něj nezahrne i rozbor jména, který nám v mnohém případě potvrdí informace, které nám poskytne i numerologická mřížka, ale v mnohém případě nám některé věci také vyloučí díky své silnější hodnotě. Z vašeho jména se dá tedy zase pomocí numerologických výpočtů zjistit číslo jména, které je pro vaši osobu vlastní. U mužů i žen jsou výpočty čísel jména rozdílné. Zatímco muž má většinou své rodné jméno a příjmení po celý život, ženě se po svatbě mění a to také bývá důsledkem mnoha vnitřních změn, které se pak navenek projevují změnami chování. Takže ne svatbou, ale změnou jména se člověk stává jinou osobností. A právě tato změna je z numerologického hlediska dost podstatná a mnohdy velmi výrazná. Ve většině případů se u vdaných žen číslo jména po svatbě změní. Existuje jen málo případů, kdy toto číslo i po svatbě zůstává stejné. Se změnou čísla jména se tedy také mění vlastnosti a schopnosti dané osoby a to samozřejmě buďto v její prospěch, nebo naopak. Z numerologického rozboru jména zjistíme nejen číslo jména, ale můžeme si vytvořit také diagram jména, který bude pro naši osobu vlastní a který nám stejně tak jako numerologická mřížka, pomůže odhalit spoustu vlastností a schopností, o nichž víme, ale také spoustu věcí, o kterých jsme nevěděli, nebo jsme si je neuvědomovali.

Vytvořit kompletní numerologický rozbor tak, aby byl kvalitní, přesný a nic v něm nechybělo, je velmi náročné a to z několika důvodů. Numerologie má spoustu zákoutí, do kterých by se člověk mohl ponořit a zkoumat význam, takže je to velice náročně časově. A pak se mohou vyskytnout i takové osobnosti, jejichž numerologický rozbor je zastoupen energetickými hodnotami a čísly v poměru 1:1 a to je většinou velmi složité na vysvětlování a rozebírání. Jen abych udala představu o tom, jak dlouho trvá průměrný, ne zcela podrobný numerologický rozbor, tak asi přibližně 5 hodin. Pokud ho člověk vytváří sám, ne pomocí počítačových programů, které již v dnešní době také existují, ale jejichž odpůrcem jsem právě já, protože takové rozbory jsou příliš obecné.

Některé příklady využití numerologie
  1. Můžeme její pomocí odhalit, jaký je vlastně náš partner doopravdy, jsme schopni si porozumět, čím se vzájemně ovlivňujeme a jak dalece jsme schopni si porozumět.
  2. Můžeme zjistit, jestli jsou naši přátelé opravdu takoví, jaké je známe a za jaké je pokládáme.
  3. Můžeme zjistit spolehlivost a pracovní předpoklady svých spolupracovníků.
  4. Můžeme odhalit talenty a schopnosti svého dítěte a tím pádem ho do budoucna dobře směrovat tak, aby se cítilo využité.
  5. Můžeme zjistit, zda je náš obchodní partner vhodný pro náš obchodní záměr.
  6. Můžeme obdobně zjistit, jak se chovat k partnerovi, aby náš vztah byl harmonický, jaké potřeby má náš partner a jak se vyhnout situacím, které bychom si zavinili sami svou nevědomostí.
  7. Můžeme zjistit příčinu svých osobních problémů, například pomocí cyklu proměn, kde lze nalézt podstatné změny psychiky v minulosti.
  8. Můžeme zjistit, jaký je náš nadřízený, či podřízený a jak se k němu máme nejlépe chovat, abychom předešli konfliktním situacím.
  9. Můžeme zjistit, co nám dává partner ve vztahu a co naopak dáváme my jemu.
  10. Můžeme zjistit své dispozice k různým onemocněním a dopředu tak preventivně předcházet zdravotním komplikacím.


A to samozřejmě není zdaleka vše, co lze pomocí numerologie rozkrývat. Případů by se našlo ještě mnohem více, ale na všechny by asi tato kniha nestačila. Proto se budeme věnovat hlavně těm nejzákladnějším, které lidský život nejvíce provázejí a nejvíce přitahují naši pozornost.Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Xena Longeri

Zaměření: Vykládání karet, numerologie, prodej vitamínů, minerálů a bylin, možnost konzultace přes internet-mail.

Kontakt: 603 512 976
www.xenalongeri.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora