Jste zde


Malý úvod pod pokličku numerologie
Šárka Petrová

 

3 6 9
2 5 8
1 4 7

     Jednou z hermetických nauk je numerologie. Neděste se čísel, není to matematika a do tajů numerologie může proniknout skutečně každý.

     Na co Vám může numerologie odpovědět? Jací jste Vy sami, Váš partner, rodiče, děti, ale i jaké jsou mezi vámi vztahy, co máte za sebou, co prožíváte a co vás čeká. Pusťme se do toho.

    To co vidíte nahoře je numerologická mřížka, ve které má každé číslo své místo. Načrtněte si tuto mřížku, zatím bez čísel. Vyberte si "oběť", kterou míníte "prozkoumat". K tomuto počinu potřebujete znát její datum narození.

   Pro názorný příklad dobře poslouží Napoleon Bonaparte (* 15. 8. 1769). Do mřížky zapíšíme podle výše uvedeného vzoru jednotlivé cifry z datumu narození. "Jednička" v závorce je Napoleonovo životní číslo, ale k tomu se ještě dostaneme.

  6 9
  5 8
11
(1)
  7

   Co které číslo znamená?

   1 Slovní vyjadřování - Máte-li v mřížce 1, znamená to, že máte schopnost lehce vyjadřovat své pocity - strach, hněv, radost, lásku, přátelství,…

   2 Intuice - Nechybí vám intuice. Jste citliví, laskaví, ochotní ke spolupráci, něžní, máte radost z přátelství a vrozenou potřebu klidu.

   3 Představivost - Jste schopni logicky uvažovat, máte bohatou představivost, otevřený a vstřícný přístup k životu.

   4 Zručnost a asertivita - Fyzická práce vám nečiní problémy, protože jste manuálně zruční a praktičtí. Vaše snaha po dokonalosti vede k puntíčkářství. Lidé se "čtyřkou" mají potřebu materiálního zabezpečení a jejich negativní stránkou je nedostatek sebejistoty.

   5 Emoce a vůle - Lidé s "pětkou" jsou aktivní, výkonní, cílevědomí, mají dostatek odhodlání, vliv na ostatní a schopnost dokázat cokoli. Navíc jsou skromní.

   6 Láska ke kráse, domovu a rodině - Máte-li v mřížce "šestku", pak je vaší potřebou přetvářet a slaďovat lidi, hudbu, barvy a vše, co ještě slaďovat jde. Jistotu čerpáte z rodinného života a taky jste romantici. Vaší další kladnou vlastností je, že máte dobrý odhad na lidi a dobrou paměť.

   7 Pochopení a účast - Vám nechybí smysl pro spravedlnost, citlivost a ohleduplnost. Jste zajímavý tím, že máte potřebu v životě si vše vyzkoušet na vlastní kůži. Máte léčitelské schopnosti a spoustu přátel.

   8 Logika a intelekt - Jste bystrý, hbitý, nezávislý, máte vůdcovské schopnosti, někdy máte sklon manipulovat s lidmi a často se necháte zbytečně vyvést z rovnováhy.

   9 Analytické schopnosti - Vaší výraznou vlastností je duchovní porozumění a nechybí vám schopnost prožívat svůj život cestou zkušeností a pochopení.

   0 Duchovno a duchovní pokrok - Máte-li to štěstí a jste mezi těmi, co mají v datumu narození nulu, máte možnost pomáhat lidem na jejich duchovní cestě. Nula dodává životní sílu či energii sousednímu číslu a zvyšuje jeho potenciál.

   Jaký je tedy Napoleon?

   V numerologické mřížce má tři "jedničky", což svědčí o tom, že lehce projevoval své city. "Pětka" poukazuje na jemu vlastní cílevědomost a schopnost dokázat cokoli. Napoleon byl velmi senzitivní a měl "smysl pro rodinu", pro domov a vše krásné. Také byl spravedlivý, citlivý a ohleduplný. "Osmička" jej řadila mezi lidi hbité, bystré, nezávislé a s vůdcovskými schopnostmi. A jeho "devítka" poukazuje na jeho duševní vyzrálost.

   Životní číslo

   Důležitým číslem v numerologii je životní číslo. K němu se "dobereme" tak, že sečteme jednotlivé cifry datumu narození. V případě Napoleona (* 15. 8. 1769) to bude 1 + 5 + 8 + 1 + 7 + 6 + 9 = 37 a dále sčítáme cifry výsledku 3 + 7 = 10 a pokračujeme 1 + 0 = 1. Napoleonovým životním číslem je tedy "jednička". Jak charakterizují jednotlivá životní čísla své "nositele"?

    Životní číslo 1 - má výrazné vůdcovské kvality. Ve vztahu se často prosazuje a rád komanduje. Až se prosadí, nikdy se neohlíží zpět. Jedná se o člověka odvážného, vynalézavého se silnou vůlí.

    Životní číslo 2 - má velkou intuici, je snášenlivý, laskavý, nerad se sám rozhoduje, je taktní ohleduplný a spolehlivý. Má nadání smiřovat lidi. V tomto je naprosto nedostižný. Velmi důležitý je pro něj vnitřní klid. Je-li vystaven stresu je roztržitý a nervózní.

    Životní číslo 3 - symbolizuje tvořivého, činorodého člověka, který může být buď vysoce inteligentní nebo s obrovskou představivostí. Jejich mozek je šachistický Tomuto člověku nechybí osobní kouzlo, smysl pro humor a společenskost. Vyhýbá se samotě, rád spolupracuje s jinými lidmi, ke kterým bývá velmi kritický. "Trojka" je trochu vychcaná. Nedělá jí problém porušovat zákony. Pro "trojky" jsou charakteristické tzv. rentgenové oči. Pokud má dosahovat dobrých pracovních výsledků potřebuje možnost pohybovat se z místa na místo a projevovat se bez zábran. Pokud nemá tyto podmínky, ztrácí elán.

    Životní číslo 4 - má praktický, spolehlivý, konzervativní a nesmírně pracovitý člověk. Vybírá si povolání, kde může uplatnit svou fyzickou sílu a obratnost. Má nedostatek sebedůvěry a potřebuje pochvalu. Tito lidé trpí často nemocemi. Nikdy jim nedělejte pořádek ve věcech - ve svém binci se dotyčný vyzná.

    Životní číslo 5 - má vůdcovské schopnosti. Tito lidé jsou nestálí, netrpěliví, se smyslem pro dobrodružství, s potřebou cestovat a setkávat se se stále novými podněty. Vyniknout mohou v jakémkoli oboru, sportu. Nesnáší pravidla, předpisy a když ji někdo komanduje. "Pětka" spojuje všechna čísla, zvládne vše,

    Životní číslo 6 - potřebuje lásku a uznání. Cítí zodpovědnost za svou rodinu. Pro svoji realizaci potřebují tvořit - uplatní se jako návrháři, bytoví architekti, vynálezci, kriminalisté, badatelé. Jsou to nekoneční romantici. Mají perfektní paměť.

    Životní číslo 7 - charakterizuje přirozená moudrost a léčitelské nadání v duchovní, emocionální i fyzické rovině. U těchto lidí lze hledat soucit a pochopení. Jsou to vrcholně spolehlivý lidé, milují dokonalou práci, rádi jezdí na kole, plavou, mohou být dobrými herci, vynikat v malování či v hudbě.

    Životní číslo 8 - je člověk s organizačními schopnostmi v zásadě konzervativní, ale vytrvalý. Osmička - to je logika, intelekt, byznys. Usiluje o hmotné zajištění. Miluje peníze a musí mít úspěch, bez něj jsou nemocní. Tito lidé mají úžasné spisovatelské schopnosti. Osmička je karmické číslo.

    Životní číslo 9 - hluboce přemýšlivý člověk s analytickým myšlení, zodpovědný, nejdůležitější hodnoty jsou pro něj láska, pravda, přátelství. Tito lidé mají psychologické a filozofické schopnosti. Dokáží poradit všem - kromě sebe (mají-li v mřížce 4 - poradí i sobě). Milují staré kultury, umění, tekoucí vodu, řeky, splavy, jezera. Pokud mají v mřížce 4 nebo 7 - rádi myjí nádobí. Bývají důslední a nelze jim lhát. Neměli by sedět dlouho u počítače nebo televize, což většinou dělají. Milují pohodu v partnerství, věrnost a nesnáší blbce. "Devítky" jsou tzv. staré duše s právem radit.

    Životní číslo 11 - (vyjde-li nám součet 11, už dále čísla nesčítáme) - má člověk citlivý, tvořivý s vysokou intuicí, který oceňuje krásu ve všem co uvidí. Mnohdy jej lidé využívají. Má problémy rozlišit skutečnost od toho, co si pouze namlouvá. Příliš složitá povaha, které málokdo rozumí. Nemá vůdcovské schopnosti a nesnáší stres.Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Šárka Petrová

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více