Jste zde


Co má numerologie společného s astrologií
Xena Longeri

Tak kromě toho, že se numerologie zkoumá podobné vlastnosti a věci jako astrologie, dá se říci, že numerologie je astrologií silně ovlivněna. Každé ze základních číslic v numerologii je přiřazena určitá planeta. Planety, pod jejichž vlivem jsme se narodili, nás ovlivňují stejně tak, jako součet data narození. Jednotlivé rysy základních numerologických čísel jsou odvozeny od planety, která je danému číslu vlastní.

 

Jaké planety tedy =připadají jednotlivým číslicím?


Číslo 1 - planeta Slunce
Číslo velice uvědomělé, originální, které přináší dynamiku osobnosti a silnou vůli. Lidé zrozeni pod číslem jedna bývají velmi průbojní a vědí, co od života chtějí.


Číslo 2 - planeta Měsíc
Číslo které je ryze ženské, převládá v něm krása, oduševnělost a uvědomělost. Lidé zrození pod vlivem této planety bývají velmi citliví a taktní.


Číslo 3 - planeta Mars
Planeta Mars je nejtvrdší ze všech planet. Je velmi silná, bojovná a stejní jsou i lidé zrození pod vlivem této planety.


Číslo 4 - planeta Merkur
Tato planeta je velmi jemná a dává do vínku velmi silné logické uvažování, ale také naivitu a dětinskost, díky které bývá velmi často schopnost logického uvažování zatlačena do kouta.


Číslo 5 - planeta Jupiter
Planeta Jupiter nám dává do vínku velkou přátelskost, silnou intuici a také velmi neklidnou povahu, která neustále touží po nějakém dobrodružství.


Číslo 6 - planeta Venuše
Planeta Venuše dává do vínku přitažlivost, schopnost diplomatického jednání a velký smysl pro estetiku.


Číslo 7 - planeta Saturn
Všichni lidé, zrození pod vlivem planety Saturn, jsou velice zajímaví, záhadní a velmi přitažliví. Mají vynikající intuici a mají v sobě jakousi magickou přitažlivost a schopnosti, jež je řadí do okultní sféry.


Číslo 8 - planeta Uran
Lidé zrození pod vlivem planety Uran jsou od přírody pracovití, snaživí a mají tendence se dostávat do velmi složitých životních situací.


Číslo 9 - planeta Neptun
Lidé zrození pod vlivem planety Neptun mívají spoustu zvláštních schopností a mnoho vrozeného talentu v různých odvětvích pracovní sféry.


Toto přiřazení planet k jednotlivým číslicím a planetám není zdaleka vše, co numerologii a astrologii spojuje. Jak víme, astrologie se zabývá rozborem osobnosti, či odpovědí na různé dotazy, na základě datumů a hodin. Také přesná hodina narození se v numerologii používá, pokud je známa, a to ke zjištění zvláštních schopností a zálib daného jedince.


Při sčítání data narození nám vznikají většinou mezisoučty o dvou cifrách, které mají z hlediska astrologie svůj jedinečný význam v tom, že se jedná vlastně o konjunkci dvou planet, což má za následek také jakési určení některých skutečností v našem životě, ale k tomu se ještě blíže dostaneme v další kapitole této knihy.

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Xena Longeri

Zaměření: Vykládání karet, numerologie, prodej vitamínů, minerálů a bylin, možnost konzultace přes internet-mail.

Kontakt: 603 512 976
www.xenalongeri.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora