Jste zde


Will Bowen: Příběhy štěstí
RenataP

Ale nenechte se mýlit, že tady bude všechno růžové. Autor nám nabízí inspirativní čtení o lidech, kteří rozhodně neměli na růžích ustláno, a přesto se považují za šťastné, nebo moudré, nebo prostě poštěstěné. Štěstí je potkalo samo, nebo ve chvíli, kdy se rozhodli nepoddávat se osudu a hledat na životě to pěkné. Brát překážky jako výzvy. Rozhodli se rozdávat radost. Štěstí a úsměv.

 

Velmi cenné jsou rady na konci každého příběhu, které pochází z pera daného člověka a jeho příběhu. Každý čtenář si tak může zopakovat to, co se dozvěděl a spojit se s moudrou radou daného člověka. Třeba právě jeho příběh vám bude podobný!

Velmi často jsem se tak dozvídala, že v každé životní situaci máme něco, co nám dělá dobře, co nám dělá dobrý pocit – a tím bychom se měli vyživit v takové chvíli. Někdy se právě taková činnost stane i stébélkem, po kterém se vyšplháme zpátky do rovnováhy.

Pohybovat se máme v přítomnosti šťastných lidí, nebo lidí, kteří nás něčím inspirují a umí si se životem poradit, to je rada, kterou asi moc dobře znáte a která funguje. Vlastně se dá říci, že mnohé v knize je dobře známo. Ale je pěkné si to přečíst zasazené v kontextu příběhů a znovu zopakované. V tomto směru platí – že opakování je matka moudrosti…

A také matka štěstí…

Pocit štěstí totiž nemusí být jen zvenčí přicházející, ale tvoříme si ho v sobě. To je věc, kterou bychom si měli uvědomit ve chvíli, kdy se necítíme šťastni a vážně nevíme, jak z toho ven. I kdyby okolnosti nebyly příznivé… jak víme, že ve chvíli, kdy se změní, nebude náš návyk být nešťastný tak hluboký, že zničí i to krásné, co přichází? A pak také štěstí přitahuje štěstí… tak se rozhodně vyplatí vyzkoušet tento princip. Lepší než zkoušet spirálu vedoucí dolů, dolů až k depresi.

„Nerozdmýchávejte plameny sváru“, zní zase další rada. „Hrajte si s dětmi,“ zní další. „Obohacujte životy druhých, každý den, alespoň trošku,“ zní další rada. Jsem si jista, že každý si vybere tu svoji.

Vydala Synergie, 2021

 

 

 
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více