Jste zde


Miki Krefting: Kapesní Crowley tarot
RenataP

crowley tarot

Karty silné a tajemné. Donutí vás se zamýšlet, hloubat, jít do x rozměrného uvažování nad svým problémem, dotazem, situací. „Až příliš často je naše komunikace nudná a prázdná,“ říká autorka příručky kapesního Crowleyho tarotu. Nemáme dobrou vůli, nemáme tah na branku, protože v běhu všedních dnů nemáme čas poznat své vnitřní touhy, svá skutečná poslání, která by nás naplnila a poté dala šťávu i našim vztahům a komunikaci s lidmi. Je to skutečně tak důležité?

 

Pod to se nejspíš lze podepsat. Tato slova byla startovním nábojem chuti se do Crowleyho tarotu znovu ponořit. Je na trhu už desítky let, možná ho znáte. Možná jste ti, kteří si ho zamilovali. Možná jste k němu nenašli cestu.

A pokud to tak je, tak doporučuji to s ním znovu zkusit.

Odmyslím-li si to tajemno, mystiku a kontraverzní postavu Aleistera Crowleyho – pak mám před sebou tarot, který exceluje posvátnou geometrií, astrologií a numerologií. Pocítíte sílu jednotlivých elementů. Vnímání karet tu obohacuje mnoho úhlů pohledu, které se na energii jednotlivých karet dívají.

Kapesní Crowleyho tarot: Jednoduchá cesta k informacím

Velkou výhodou tohoto tarotu je možnost podívat se na každou kartu z hlediska živlů, čísel, astrologického znamení či domu, takže pokud toto všechno už máte v malíku nebo se rádi zabýváte i těmito tématy, bude pro vás crowleyho tarot (a vlastně každý jiný tarot) úžasně vzrušující cestou, jak tyto své znalosti ještě více rozšířit. Karty se tak stávají barevnější, jasnější, vystupuje z nich vícero vrstev informací a pocitů.

Knížka obsahuje nejen množství výkladů, se kterými si můžete hrát, od těch klasických a jasných, až po ty s nádechem cikánské moudrosti a mystiky, ale také čistě numerologické hry. A to je třeba způsob, jak si zamilovat čísla:

Karta růstu odhaluje téma rozvoje na období přibližně jednoho roku, ale též výzvu, kterou přijmete, jestliže budete sledovat nezbytnou cestu.

Sečtěte den a měsíc vašeho narození a současný rok.

Nyní sečtěte jednotlivá čísla této sumy. Když budeme pokračovat v našem přikladu a použijeme rok 1999, dostáváme následující:

13 + 3 + 1999 = 2015

2 + 0 + 1 + 5 =8

Karta pro rok růstu pro rok 1999 je VIII – Spravedlnost.

Možná ten Crowleyho tarot není nakonec tak strašidelný jako se zdá, že?

O tarotu:

Thovthův tarot Aleistera Crowleyho je určen všem, kteří hledají radu a pomoc a jsou ochotni naslouchat odpovědím tarotových karet. Autor se s kartami sžívá natolik, že je doporučuje i pro přátelská setkání, kdy jsou otázky a odpovědi společenskou hrou, kdy ale máme možnost promluvit i pomlčet o svých tématech. A nezapomeňme ocenit dílo Lady Harris, která byla tou, na niž Aleister Crowley dlouho čekal – právě ona vtiskla jeho kartám život, je autorkou malby karet.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2020, www.synergiepublishing.com