Jste zde


Léčitelka MUDr. Eva Podhajská, Praha
PatrikB

Kontakt na léčitelku:

Web: www.energymedicine.cz

 

Telefon: +420 605 474 013

E-mail: eva@energymedicine.cz

Bartákova 1200/37, 14000 Praha, Krč

Bartákova 1200/37

14000

Praha, Krč

Provozní hodiny:

hodiny:

Pondělí: 13:00 - 19:00

Úterý: 09:00 - 15:00

Středa: Zavřeno

Čtvrtek: 13:00 - 19:00

Pátek: 09:00 - 15:00

Sobota: Zavřeno

Neděle: Zavřeno

Služby léčitelky MUDr. Evy Podhajské:

Provoz homeopatické a psychosomatické poradny. Nabídka akupunktury a mezoterapie.

Od promoce k soukromé praxi

1998–dosud, Soukromá praxe

2011, Výuka homeopatie na Vyšší odborné zdr. škole, obor DFA

1992–1998, Institut Rhodon – vzdělávací a přednášková činnost, vedoucí lékařského odd.

1992, Atestace z všeobecného lékařství pro dospělé

1988–1991, Klinika nemocí z povolání, medicína hloubkových ponorů

1985, Promoce na Lékařské fakultě hygienické University Karlovy

Absolvované kurzy

2008, EFT

2004, Nutrition I. a II.

2003, Úvod do psychosomatické medicíny

2000, Aurikulomedicína

1999–2000, Tradiční astrologie-Baudyš

1998, Master II. – Homeopatie

1992–1998, Specializační homeopatické semináře

1998, Kurz odborné způsobilosti prodejce vyhrazených léčiv

1997, Astrologie-Turnovský

1996, Master – Homeopatická léčba a léčiva jako integrální medicína

1996, Master I. – Homeopatie

1994, Základy fyzikální léčby

1993–1994, Elektroakupunktura dle dr. Volla

1994, Základy akupunktury

1992, Energetics-medicine-technology

1991–1992, Homeopatie – Institut Boiron, klasická homeopatie Písek

1991, EAV a homeopatie

1989–1990,  Sinobiologie (Tradiční čínská medicína)

MUDr. Eva Podhajská

Jsem lékařka s třiadvacetiletou praxí v homeopatii a tradiční čínské medicíně .

Atestovala jsem v oboru všeobecné praktické lékařství  pro dospělé. Po ročním působení na interním oddělení nemocnice Na Františku jsem pracovala na Klinice nemocí z povolání v Emauzích jako specialista na hloubkové ponory. Špatně se mi smiřovalo s tím, že medicína té doby není zdaleka tak mocná, jak jsem si představovala. A co víc, připadala mi až příliš uniformní , neadresná a odlidštěná.  Nic není náhoda.  V té době jsem dostala nabídku pracovat v homeopatickém vzdělávacím a léčebném institutu Rhodon a rozhodla jsem se tenkrát zůstat u homeopatie na plný úvazek. Připadalo mi to poctivé a správné. 10 let jsem zde pracovala jako vedoucí lékař a zároveň se podílela i na homeopatickém vzdělávání. Později jsem si založila soukromou praxi.

Homeopatie má velmi blízko k psychosomatice. A co víc, i ke genetice. Jasně vidí souvislost mezi zdravotními potížemi, psychikou pacienta a dědičně podmíněnými dispozicemi.  Pomoct pacientovi najít cestu z „bludného kruhu“ považuji při léčbě za stejně zásadní jako ulevit mu od potíží.  Zdraví je harmonie mezi tím, co jím, jak se hýbu, jak myslím a cítím, jak uskutečňuji své cíle a jak je toto vše v souladu s tím, kdo skutečně jsem.

Vždy jsem chtěla objevovat nové úhly pohledu, nové souvislosti a propojovat nové se starým, východní se západním (snad mi východ promine) do smysluplného celku. Kromě homeopatie jsem se vzdělávala  (a stále vzdělávám) i v dalších oborech. Tradiční čínské medicíně, psychoterapii, různých high-tech pc vyšetřovacích metodách… Co se mi zdálo smysluplné a užitečné, jsem do své praxe zabudovala.  Méně užitečné opustila.  Zdá se mi, že je dnes spousta vyšetřovacích metod, technik, přístrojů, informací, jak co vzniká a funguje (toto platí to i pro klasickou medicínu) a nepoměrně méně skutečných možností, co s tím. A pro mě je důležitá právě tato miska vah. Nejnovější metodou, kterou jsem zabudovala do své praxe je analýza živé kapky krve. K zavedení tohoto vyšetření mě vedla potřeba specifikovat stravovací doporučení, o kterých za léta praxe vím, že jsou pro uzdravení nezbytná (lupenka, alergie, opakované infekce apod.). Není mi sympatické využití této metody jako způsob prodeje potravních doplňků. Proto jsem se rozhodla na nikoho nespoléhat a vyšetření si udělat sama.

Ke klasické medicíně chovám respekt a nemyslím, že pacienti stojí před volbou – buď se léčit „normálně“ nebo „jinak“. Obojí má svůj smysl, čas a místo v našem životě. Každá doba má svá pravidla a běžné zvyklosti. Ale stejně tak je v každé době zároveň zárodek něčeho nového.  Vyplatí se akceptovat obojí. Když pochopíme úmysl těla a pomůžeme mu, místo abychom šli proti, je v podstatě jedno jakou metodu zvolíme. Každý jsme jiný a existuje spousta cest.

Mezi námi – za nejlepšího lékaře považuji humor. Mám ráda jednoduchá řešení. A mám ráda své pacienty.  Mým koníčkem je human design a astrologie. Kultovním filmem „Vykoupení z věznice Shawshank“. Cvičím shaolin a odpočívám u vytrvalostních sportů.  Jestli někdo běháte půlmaraton, tak se tam možná potkáme.
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

PatrikB

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více